Huvitava Kooli nõukoda kutsub üles huvitavatest algatustest teada andma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. märts 2014 kell 22:008465391Huvitava Kooli nõukoja eilsel kohtumisel kiideti heaks jaanuaris ja veebruaris toimunud mõttekodade tulemused ning nõustuti, et algatuse üks olulisemaid tegevussuundi on tuua avalikkuse ette võimalused, kuidas kooli huvitavamaks muuta. Tõdeti, et Eestis on palju koole, kes eri projektide ja algatuste kaudu on õppimist edukalt huvitavaks teinud – selliseid näiteid tuleb süsteemselt koguda, levitada ja tunnustada.

 

Nõukoja liikme Taavo Lumiste sõnul on algatus juba paljusid kõnetanud. “Inimesed mõtlevad kaasa ja tahavad panustada. Nüüd tuleb jutust liikuda tegevuste juurde,“ rõhutas ta. Lumiste hinnangul on väga oluline näidata, et arutelul huvitava kooli üle on ka praktilisi väljundeid ning need tuleb koolidele lihtsasti kättesaadavaks teha.

Selleks, et head näited huvitavatest koolidest algatuse eestvedajateni jõuaksid, kutsub nõukoda üles neist teada andma. Oodatud on kõik näited õppekorraldusest, projektidest ja algatustest, kus on leitud võimalusi harjumusliku ja mitteformaalse õppe seostamiseks, millega on lõimitud kooliellu leiutamist ja probleemõpet, suurendatud õpilaste valikuvabadust ning otsustusõigust, kaasatud õppeprotsessi lapsevanemaid ja teisi kooliväliseid inimesi või muul viisil õppimist huvitavaks tehtud. Kirjeldused koos saatja kontaktandmetega on oodatud aadressile huvitavkool@hm.ee.

Haridus- ja Teadusministeeriumi ellukutsutud nõukoja liikmed leidsid, et algatus peab levima kogu Eestimaal ning kaasata tuleb inimesi ka väljaspool Tallinna ja Tartut. Seetõttu lepiti kokku, et nõukoja järgmine koosolek toimub mai lõpus Ida-Virumaal.

 

Allikad ja lisainfo: Huvitava Kooli blogi ja Facebook 

Foto: PantherMedia/Scanpix

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt