Kas andekad lapsed jäävad koolis kahe silma vahele?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. märts 2020 kell 15:40Andekad lapsed on suure tõenäosusega järgmise generatsiooni innovaatorid ja juhid. Ometi on erakordselt targad lapsed tihti klassiruumis nähtamatud, nad ei õpi enda tasemele vastava õppeprogrammi järgi, neil puudub õpetajate toetus ja isiklik motivatsioon oma potentsiaali arendamiseks.

 

Vanderbilti Ülikooli Peabodi Kolledži uurijad viisid läbi 30 aastat kestnud uurimuse, mis jälgis 300 andeka lapse elu alates vanusest 13 kuni vanuseni 38. Jälgiti nende hariduskäiku, samuti äri, kultuuri, tervishoiu, teaduse ja tehnoloogia valdkondade saavutusi. Tegemist on siiani ulatuslikuma uuringuga, mis andekate laste kohta läbi viidud on.

Uurimust juhtinud professor David Lubinski sõnul pakub ulatuslik uurimus sissevaadet andekate laste täieliku potentsiaali mõistmiseks. Lapsed valiti uurimuse jaoks, kasutades vastavalt nende vanuserühmast vanematele lastele mõeldud teste (above-level testing). See on tavaline protseduur, avastam

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt