Ilves: siseministeeriumi usaldusväärsus on nõrgenenud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. märts 2013 kell 8:57 

President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna siseminister Ken-Marti Vaheriga ning ütles, et talle teeb muret politsei- ja piirivalveameti (PPA) uue juhi otsingute läbiviimise ümber toimuv, vahendab ERR.

Ilves nimetas murettekitavaks, et politseijuhi konkursi läbipaistvus sattus kahtluse alla, mis on tekitanud nõutust ühiskonnas ning pingeid PPA-s, kahandades sealsete tublide ametnike motivatsiooni ning nõrgendades siseministeeriumi usaldusväärsust, teatas presidendi kantselei avalike suhete osakond.
“Uus ja tegus PPA peadirektor peab olema koostöövõimeline PPA sees ja väljapoole, andma ametnikele vajaliku kindlustunde, konflikte vähendama, olema organisatsiooni ühendaja ja lõppkokkuvõttes Eesti siseturvalisuse suurendaja,” sõnas president Ilves.

“On tähtis, et siseminister selgitaks avatult ja vahetult oma tegevust selles suunas. Parlamentaarses Eestis ei ole niivõrd olulise asutuse nagu PPA peadirektorit võimalik nimetada ametisse ilma riigikogu õiguskomisjoni heakskiiduta. Sama on kinnitanud peaminister Ansip. Sellest põhimõttest ei saa taganeda,” rõhutas riigipea.

 

Allikas: ERR

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt