Ilves: siseministeeriumi usaldusväärsus on nõrgenenud

1. märts 2013 kell 8:5740_siseministeerium

President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna siseminister Ken-Marti Vaheriga ning ütles, et talle teeb muret politsei- ja piirivalveameti (PPA) uue juhi otsingute läbiviimise ümber toimuv, vahendab ERR.

 
Ilves nimetas murettekitavaks, et politseijuhi konkursi läbipaistvus sattus kahtluse alla, mis on tekitanud nõutust ühiskonnas ning pingeid PPA-s, kahandades sealsete tublide ametnike motivatsiooni ning nõrgendades siseministeeriumi usaldusväärsust, teatas presidendi kantselei avalike suhete osakond.
“Uus ja tegus PPA peadirektor peab olema koostöövõimeline PPA sees ja väljapoole, andma ametnikele vajaliku kindlustunde, konflikte vähendama, olema organisatsiooni ühendaja ja lõppkokkuvõttes Eesti siseturvalisuse suurendaja,” sõnas president Ilves.

“On tähtis, et siseminister selgitaks avatult ja vahetult oma tegevust selles suunas. Parlamentaarses Eestis ei ole niivõrd olulise asutuse nagu PPA peadirektorit võimalik nimetada ametisse ilma riigikogu õiguskomisjoni heakskiiduta. Sama on kinnitanud peaminister Ansip. Sellest põhimõttest ei saa taganeda,” rõhutas riigipea.

 

Allikas: ERR

 

Toimetas Mariann Joonas