Ajatu: Halonen varjas Ahtisaari Bilderbergi dokumente

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. aprill 2014 kell 13:34Halonen9

Telegram hakkab paar korda nädalas avaldama rubriigi “Ajatu” alt vanu artikleid, mis ülelugemist tasuvad. “Halonen varjas Ahtisaari Bilderbergi dokumente” ilmus esimest korda 10. veebruaril 2013. aastal.

Vabakutseline ajakirjanik Teemu Välimäki saatis 2008. aastal Soome president Tarja Halonenile päringu, paludes ligipääsu president Martti Ahtisaari valduses olnud Bilderbergi gruppi käsitlevatele dokumentidele, kuid Halonen keeldus.

 

Halonen kirjutas vastuseks, et dokumente ei avaldata, kuna see on Ahtisaari soov. Selgituseks ütles ta, et presidendi jaoks on oma ameti usaldusväärsuse kaitseks vältimatu hoida kõnealuseid dokumente salajas.

Tarja Haloneni saadetud kirja võid näha siit.

presidentin-kanslia

 

Ahtisaari dokumentide varjamine võib tähendada ka seda, et mees ei tahtnud, et tema tegelik roll Bilderbergis avalikuks tuleb. Martti Ahtisaari osales 1990-ndatel kolmel Bilderbergi grupi kohtumisel. Lisaks annab Haloneni vastus mõista, et Soome kaitseb rahvusvaheliste pankurite loodud organisatsiooni, mis kohtub alati suletud uste taga ja mille kohtumiste sisu ei avalikustata.

“Bilderbergi grupp loodi 1954. aastal, et korraldada sujuvamat kommunikatsiooni üle Atlandi ookeani. Kutse kohtumisele saadetakse tavaliselt 120 inimesele, kellest kaks kolmandikku tuleb Euroopast ja üks kolmandik Põhja-Ameerikast. Kolmandik osalejatest on valitsussektori töötajad ja poliitikud ning kaks kolmandikku rahanduse, majanduse, tööstuse, hariduse ja kommunikatsiooni valla esindajad. Osalejad kutsutakse sinna esindama iseennast, mitte ametialast organisatsiooni,” seisab Bilderbergi kohtumiste ametlikul kodulehel.

American Free Pressi andmetel võib 2013. aasta Bilderbergi kohtumine toimuda 22.-24. juunil Chantillys, Virginias. Samas linnas kohtuti ka eelmisel aastal.

Soome meedia on Bilderbergi teemal valdavalt vaikinud. President Ahtisaari osales grupi kohtumistel aastatel 1994, 1995 ja 1996. Tol ajal ei käsitletud presidendi rolli Bilderbergi grupi salastatud sisuga kohtumistel poole sõnagagi.

Haloneni otsuse kohaselt ei tohi presidentide rolli kohtumistel hinnata ka tulevikus.

 

Bilderbergi salakohtumisel käimise eest maksis maksumaksja

YLE kirjutab, et möödunud aastal osales Bilderbergi kohtumisel Ameerika Ühendriikides Soome rahandusminister Jutta Urpilainen. Kui 2011. aasta kohtumise kohta ütles Urpilainen, et osaleb seal tavakodanikuna ja oma raha eest, siis 2012. aasta kohtumise maksis kinni maksumaksja.

Peaminister Jyrki Katainen kommenteeris, et Bilderbergi kohtumistel, mille sisu rahvale ette ei kanta, riigi raha eest käimine on täiesti seaduslik. “Sinna kutsutakse siiski sinu positsiooni tõttu ministrina. Tegu on äärmiselt kasulike seminaride ja aruteludega ja kui võimalust pakutakse, tasub osaleda,” selgitas Katainen.

Parlamendiliige Vesa-Matti Saarakkala on avaldanud arvamust, et sellistel koosolekutel, mille sisu ei ole võimalik parlamendiga jagada, ei tasuks ministritel osaleda.

 

Valitsusvälised mõjuorganisatsioonid ja Eesti

2012. aastal käisid ühe eraorganisatsiooni kohtumisel ka meie peaminister Andrus Ansip ja president Toomas Hendrik Ilves, osaledes Soomes toimunud Kolmepoolse komisjoni (Trilateral Commission) koosolekul. Kolmepoolse komisjoni asutas pankur ja ärimees David Rockefeller, kes on ka üks Bilderbergi grupi asutajaliikmetest. Rockefellerite erinevad fondid on mõlema organisatsiooni kohtumisi ka pidevalt rahastanud. Toomas Hendrik Ilves oli aastatel 2004-2006 Kolmepoolse komisjoni liige.

3. novembril 2012 avaldas president Ilves oma Facebooki kontol foto sündmusest ja allkirjastas selle nii: “Arutame maailma ühe mõjukaima valitsusvälise organisatsiooni, Trilateraalse komisjoni Euroopa piirkonna 36. koosolekul Euroopa tuleviku üle. Trilateraalne komisjon asutati 1973. aastal mõjukate Jaapani, USA ja Euroopa kodanike ühendusena, et süvendada kolme juhtiva majandusjõu koostööd ja edendada demokraatlikke väärtusi. Organisatsiooni liikmeteks on tuntud inimesed majandus-, poliitika- ja teadusringkondadest.”

 THI facebook

 

Allikad: Verkkomedia, Infosota, YLE, Delfi 1, Delfi 2, Delfi 3, Alkeemia, President Ilvese Facebook, Bilderberg Meetings Official, American Free Press, Presidendi kodulehekülg.

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt