Politsei hakkab ülestunnistusi videosse võtma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. veebruar 2013 kell 22:31Kui valitsuse täna heaks kiidetud väärteomenetluse seadustiku muudatus rakendub, hakkavad korrakaitsjad tulevikus asendama väärteoprotokollide koostamist videosalvestistega, mis muutuvad ametlikeks asitõenditeks. Nii muutub näiteks kiiruseületamise menetlus inimese jaoks poole lühemaks, vahendab Postimees.

 

Kui seni võtab ühe protokolli koostamine aega ligi 45 minutit, siis tulevikus 20. Nii hoitakse kokku 30 politseiniku aastapalga suurune summa.

“Ressursi mõttes tähendab see seda, et väärteomenetluseks kuluv aeg väheneb 20 minutini. Aasta lõikes aitab see kokku hoida 30 ametniku aastapalga ja tähendab 60-70 tuhande töötunni säästmist. Suurendame selle võrra järelevalve mahtu,” sõnas siseminister Ken-Marti Vaher.

 

Minister sooviks, et seadusemuudatus saab parlamendi heakskiidu juuniks ja menetlus võib muutuda juba aasta teisest poolest. “Täna on 100 politsei patrullautot videovõimalusega ja me ka suurendame seda arvu,” lubas ta.

Vaher avaldas lootust, et videotõend on ka menetluse järel üheselt tõlgendatav. “Vaidlusi on olnud mitmeid, kohus on otsustanud küll riigi ja küll menetlusosalise kasuks, aga ma arvan, et kui on olemas selge tõendusmaterjal, siis on kohtul ka selgem alus langetada mõistlik otsus.”

 

Allikas: Postimees

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt