Intervjuu: “Silmapaistva Noore Eestlase” kandidaatide esitamine nüüd avatud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. veebruar 2022 kell 12:21Foto: ekraanikuva

Kas sa tead kedagi erakordset, silmapaistvat, edukat, edasipüüdlikku, julget, karismaatilist, eeskujulikku inimest vanuses 18-40. eluaastat? Kui nii, siis ära hoia seda infot ainult enda teada, vaid jaga seda Eesti Ettevõtlike Noorte Kojaga. Sest “Silmapaistev Noor Eestlane” (SNE) on tagasi, et leida need kõige kõigemad pärlid ning tutvustada neid kogu Eestile. 

 

Projekti selle-aastane loosung on “Mis laulu laulab Sinu hing”:

Öeldakse et meis kõigis elab hingelind. Vahel, kui me oleme päris tasa ja vaikselt, võime teda rohkem kuulda ja vahel on nii palju müra, et me ei pane teda üldse tähele.

Tema teab, mis teeb meid õnnelikus, rõõmsaks ja elavaks. Mida rohkem me teda kuulame, seda õnnelikumad me oleme. Iga inimese hingelind laulab oma laulu, oma rütmi ja viisiga, täpselt sellist, mis on sobilik just Tema inimesele.

Me kutsume üles märkama inimesi, kelle hinge laulu oled ka Sina kuulnud. Ja kes väärivad tunnustamist ja esiletõstmist. Neid inimesi, kes on jõudnud oma unistuseni ja jäänud truuks vaatamata raskustele oma südamekutsele, sellele, mis sütitab neis tuld ja kirge midagi ära teha. Midagi, mis paneb nende hinge laulma.

Nominente saab esitada igaüks alates 1. kuni 21. veebruarini aadressil http://www.nooreestlane.ee ning kõikide vahel, kes ankeedi täidavad, loositakse välja ka auhindu.

 

Kelle hinge laulu sina oled kuulnud?

Rääkisime jaanuarikuu viimasel päeval projekti direktori Kadi Metsaga SNE-st (maailmas Ten Outstanding Young Person aka TOYP) lähemalt.

Kadi julgustab ka Telegrami lugejaid esitama oma nominente, kes panevad hinge laulma ja on vaatamata raskustele jäänud truuks oma südamekutsele:

 

 

Mida kujutab endast “Silmapaistev Noor Eestlane”?

Heategevusprojekti korraldajaks on JCI Estonia ehk Ettevõtlike Noorte Koda. “Meile on üheks suureks südameasjaks saanud enda valdkonnas silmapaistvate noorte ja aktiivsete inimeste tunnustamine ning teeme seda igal aastal läbi heategevusliku programmi “Silmapaistev Noor Eestlane”.

Programmi oleme korraldanud 1999.aastast alates ja selle raames tunnustatakse noori inimesi vanuses 18-40 eluaastat. Noori, kes paistavad silma märkimisväärsete tulemustega oma tegevusalal ning algatavad positiivseid muutusi. Programmi raames antakse igal aastal välja auhinnad žürii poolt kolmele laureaadile ning valitakse ka rahva lemmik,” tutvustab projekti Kadi Mets.

Varasemate laureaatide seast leiab paljudele eestlastele tuntud nimed nagu näiteks neuroteadlane Jaan Aru, Eesti IT maastiku üks tugevamaid naistegijaid Kristel Kruustük, raadiohääl Jakob Rosin, spordientusiast Kunnar Karu, ultratriatleet Rait Ratasepp, näitleja Märt Avandi, muusik Tanel Padar jpt.

Lisaks on nomineeritud eestlaste hulgast esitatud kandidaate TOYP Maailma auhindadele (Ten Outstanding Young People) ning auhinna on saanud Mart Laar tolleaegse noorima peaministrina Euroopas, Tarvi Martens e-valimiste süsteemi loojana ja Kaspar Korjus e-residentsuse endise juhina.

Käesoleva aasta auhinnad antakse üle pidulikul auhinnagalal 7. mail.
Tegemistel saad hoida silma peal:
Foto: ekraanikuva
Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt