Noorte indialaste punt julgustas iseseisvuspäeva puhul maske boikoteerima ja orjusest loobuma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. august 2020 kell 21:03Viis noort indialast (massimeedia sõnul “maskivastast”) filmisid India 74. iseseisvuspäeva puhul video, milles põletasid maske ning kõnelesid vabadusest. See jõustas liikumist, mis on “ekspertide” sõnul äärmiselt ohtlik.

 

“See pole iseseisvus,” ütles üks neist näomaskile osutades. “See on psühholoogiline operatsioon teie kontrollimiseks,” ütles teine. 

“Täna on kohustuslik mask, homme on kohustuslik vaktsiin ja digitaalne ID! Peame lõpetama asjade kohustuslikuks muutmise! Ärge loobuge tervise ja ohutuse illusiooni nimel oma vabadusest ja õigustest,” lisati videos. Lõpupoole süütasid nad kõik oma maski. 

Twitteris viraalseks muutunud video, millel oli 617 000 vaatamist, eemaldati 17. augustil. Selle postitas isehakanud arst ja toitumisspetsialist, kes nimetab ennast dr Biswaroop Roy Chowdhury-ks. Faktikontrolli harrastav BadScience kirjeldab teda kui šarlatani (quack), kellel puudub meditsiiniline haridus ja kes paneb inimesi uskuma, et kroonilisi haigusi (sh. Covid-19) on võimalik ravida ilma medikamentideta.

Vice kirjutab, et tema töö hõlmab meditsiinilisi vandenõusid ja pseudoteaduslikke ravimeetodeid teadaolevalt alates 2010. aastast. Tema YouTube’i kanalil oli ligi miljon tellijat ja 32 miljonit vaatamist, kuni see maha võeti (kaks korda). 

Chowdhury, kes soovitab muuhulgas puu- ja juurviljarikast dieeti süüa, on väitnud, et koroonaviirus on meedia ja farmaatsiatööstuse loodud pettus. Tema sõnul maskid ei tööta ning inimesi tapab hoopis hirm, mitte viirus. 

Indias võttis peaminister Narendra Modi maskide suhtes range hoiaku, mis viis selleni, et mitu India osariiki muutsid selle avalikes kohtades kohustuslikuks. Ka maskireeglite rikkujate ja “pseudoarstide” vastu käib aktiivne võitlus. Arreteeritud on mitmeid gurusid ja õpetajaid, kes on propageerinud Covid-19 ravimiseks ajurveedat, ravimtaimi või muid tervendusvõtteid

Faktikontrolli teostava AltNews Science toimetaja Sumaiya Shaikh ütles VICE Newsile, et väärinformatsioon ja eitamine on praegu ohtlikul tasemel. “Biswaroopi sarnaseid on palju,” ütles ta. “Osad neist ei tegutse sotsiaalmeedias, vaid harrastavad šarlatanlust kohalikul tasandil ja mõjutavad paljusid inimesi oma kogukondades.

Aga kuidas läheb videoklipis osalenud noortel “maskivastastel” ja “vandenõuteoreetikutel”, kes on loonud liikumise nimega Anarchy for Freedom?

Nad kirjutavad Facebooki lehel: “Mõistame, et me ei põhjendanud eelmises videos esitatud väiteid piisavate andmetega! Siin proovime teile selgitada, milline on olukorra tegelikkus ja video eesmärk. Pole olemas konkreetseid teaduslikke tõendeid ega andmeid, mis näitaksid, et maskid on midagi muutnud! See muudab asjad ainult hullemaks! Seega on meie kui teadlike kodanike kohustus see sõnum kaaskodanikele edastada!”

Kel huvi, saab nende hiljutist selgitusvideot (kus osaleb ka Brian Rose) vaadata siin.

 

Allikad: Vice, ThePrint, Bitchute

 

 

Toimetas Madis Mark

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt