Inspireeriv videolugu: Danila Torcoli, igavesti noor postitantsija

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. mai 2020 kell 8:15“Ma ei tunne ennast vanana, sest sisemuses tunnen end siiski nagu 18-aastane. Ma ei pruugi suuta teha selliseid asju, mida nemad suudavad, nii et ma saan aru, et ma olen vanaks jäämas, kuid minu peas olen ma igavesti noor. Minu nimi on Danila Torcoli ja ma olen postitantsija ning õhuakrobaat.” Just nii juhatas sisse Danila antud videoloo tema põneva elu kohta.

 

Vaatamata sellele, et tema passis peituv number ütleb, et tegu on justkui vanema inimesega, särab intervjuus entusiastlik ja sportlik naisterahvas, kes hiilgab traditsiooniliselt noorte esindatud spordialal.

Postitantsu avastas ta enda sõnul kogemata. “Ma sain e-maili, kus kirjutati uue postitantsu trenniklubi avamisest, kuid ma ei teadnud sõna “pole” (inglise keeles “post”) tähendust ja ma arvasin, et see tähendas basseinis tantsimist (inglise keeles “pool dance”). Kui ma läksin sinna Milanos asuvasse hoonesse kohale, avanes kardin ning ma nägin tuba, mis oli täidetud postidega. Siis ma lõpuks mõistsin, et “pole” tähendas posti ja mitte “pool” nagu basseini,” selgitas akrobaat.

Danila külastas postitantsu trenni esimest korda 60-aastasena ning kuigi teda ümbritsesid 18-50 aastased naised, ei tundnud ta enda pärast piinlikkust – tugev kirg ja huvi tantsu vastu lükkas kõik negatiivse eemale. Tema sõnul ei mõjutanud ta vanus fakti, et ka tema pidi end lahti riietuma ja tantsima paljajalu, koos kõigi tema ebatäiuslikkustega jalgadel ja kõhul. “Mul oli hea meel olla grupi kõige vanem maskott,” naeris ta.

Tantsija ei piirdunud aga vaid postitantsuga. “Kohe pärast postitantsu avastasin ma õhurõnga ning pärast seda õhuakrobaatika kangaga,” jagas Danila. “Minu vanuses oli spordiga päris nullist alustada üks karm väljakutse, kuid ma olen selle üle õnnelik, sest see muutis mu elu. See oli alguses raske, sest postitants nõuab palju jõudu kätes, kõhus ja jalgades ning see nõuab ka paindlikkust. Kui ma alustasin, polnud mul ühtegi nendest asjadest, seega see oli katastroof. Kui teised inimesed minu kursusel suutsid ära teha ühe asja pärast nelja-viite õppetundi, suutsin mina sellega hakkama saada alles pärast nelja-viite kuud.”

Kõik see aga ei heidutanud Danilat ning omas tempos on ta saavutanud oskused, mis panevad ka noored ahhetama. Intervjuu lõpus soovis ta anda maailmale edasi sõnumi: “Ära lase oma vanusel seada sulle tingimusi. Vanus on vaimne kontsept ja kui sa tahad midagi teha, siis sa pead seda tegema.”

Crush On: Danila Torcoli, Pole Dancer

"I don't feel old because inside I still feel like an 18-year-old." Danila Torcola is a pole dancer and aerial acrobat who first took up a pole dancing class at the age of 60

Posted by Freeda En on Neljapäev, 16. aprill 2020

 

Allikas: Freeda En Facebook

Foto: justbaked.it

 

Toimetas Annika Urvela

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt