Justiitsminister Pevkur: Eestis võiks vähem vange olla

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. jaanuar 2013 kell 8:54Foto: Jarek Jõepera – Eesti Reformierakond, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Vanglateenistuse 94. aastapäeval peetud kõnes rõhutas justiitsminister Hanno Pevkur, et vaatamata viimastel aastatel vähenenud vangide hulgale on Eestis võrreldes teiste Euroopa riikidega jätkuvalt liiga palju inimesi vangistuses.

 

Justiitsminister Hanno Pevkuri sõnul on Eestis ligi 3300 vangi ja seda on liiga palju. „Justiitsministeeriumi tellimusel on lõpusirgele jõudmas Tartu Ülikooli professori Jaan Sootaki juhtimisel tehtav karistusõiguse revisjon, mille tulemusena analüüsitakse kehtivat karistuste süsteemi. Praktika näitab, et inimeste lihtsalt vanglasse paigutamine ei pruugi olla alati parim lahendus. Sobiv karistus ja mõjutussüsteem peab vähendama retsidiivsust, mis on Eestis kahjuks veel liiga kõrge,“ lausus justiitsminister.

Pevkur lisas, et karistusõiguse revisjoni töö üheks peamiseks märksõnaks on karistuste tasakaalustatus: “Loodan, et komisjoni poolt pakutud lahendused vormitakse eelnõuks, liiguvad parlamenti ja sealt edasi Eesti õiguskorda, et see oleks demokraatlik ning inimesi piisavalt kaitsev.“

Teise olulise teemana tõi minister esile tänase olukorra, kus vanglaametnike sotsiaalsed tagatised ei ole teistes Eesti jõuametkondades töötavate inimeste tasemel. „Vanglateenistus on oma olemuselt sarnane politseiteenistusega ning seetõttu peavad selle aasta alguses valitsuses arutlusel olnud jõuametkondade sotsiaalsed tagatised jõudma ka vanglateenistujateni. Usun, et need arutelud jõuavad ka parlamendi heakskiiduni ning siis saame pakkuda vanglateenistuses töötavatele inimestele täiendava kindlustunde,“ ütles Pevkur tervituskõnes.

Lisaks tõi ta töötingimuste parandamise osas välja ka vanglahoonete ehituse teema. „Tartus ja Virumaal on korralikke töötingimusi pakkuvad hooned olemas ning nüüd on järg Tallinna käes. Rae vallas on valminud detailplaneering ja nüüd on aeg hoone projektiga edasi minna,“ võttis minister kokku uue Tallinna vangla arengu.

Täispika artikli leiad justiitsministeeriumi kodulehelt.

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt