Eestis kannab elektroonilist jalavõru ligi sada inimest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. oktoober 2013 kell 18:02Möödunud nädala seisuga oli kohus määranud elektroonilise järelevalve all kokku 97 isikut, ütles BNS-ile justiitministeeriumi pressiesidaja. Nendest 79 isikut on süüdimõistetud ja 18 isiku vahistamine on asendatud elektroonilise järelevalvega.

 

Elektroonilist jalavõru kannavad 91 meest, kellest 74 on süüdimõistetud ja 17 vahistatud ning kuus naist, nende hulgas viis süüdimõistetut ja üks vahistatu. Sel aastal on kohus elektroonilisele järelevalvele määratud kokku 137 isikut, nende hulgas 26 vahistatut.

Vangla.ee lehel seisab, et koduvalveseadmete puhul paigaldatakse valvealusele koju valveseade ning valvealusele kinnitatakse jala ümber võru. Igale valvealusele määratakse lubatud liikumisraadis, millest väljamineku korral annab seade häiret.

Ministeeriumi pressiesindaja sõnul on enamik kriminaalhooldusaluseid läbinud elektroonilise valve edukalt, vaid viis protsenti valvealustest on saadetud tagasi vanglasse. “Peamiselt rikutakse kohustust mitte tarvitada alkoholi,” selgitas pressiesindaja BNS-ile vanglasse saatmise põhjusi. “Konkreetselt elektroonilise järelevalve tingimuste rikkumise korral on näiteks üritatud jalavõru eemaldada, viibitud keelatud kohas või pole täidetud nõuet olla õigeaegselt kodus.”

Elektroonilist valvet kohaldatakse Eestis alates 2007. aasta maist ja praeguseks on elektrooniline valve määratud kokku 1142 isikule.

 

Allikad: BNS, Vangla.ee

Loe lisaks: Postimees

Foto: converseprisonnews.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt