Traktorid ja veekahurid meeleavaldusel: Brüsselis protestisid tuhanded talunikud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. september 2015 kell 12:01traktor

Foto: ekraanikuva

Brüsselis protestisid esmaspäeval umbes 7000 talunikku üha langevate piima ning liha hindade ja Euroopa Liidu ebapiisava abi vastu. Linna tänavaid blokeeriti ligi pooleteise tuhande traktoriga ning protestijate ja politseijõudude vahel tekkis ka väikeseid kokkupõrkeid. Konfliktide lahendamiseks rakendasid julgeolekuüksused nii pisargaasi kui veekahureid.

 

7. septembril toimus Brüsselis suur meeleavaldus, millega toodi tähelepanu talunike üha suurenevatele majandusraskustele ning nõuti Euroopa Liidult tulemuslikumaid samme probleemidega tegelemiseks. Talunikud leiavad, et mitmed erinevad faktorid nagu Venemaa keeld teatud kaupadele, muutunud tarbimisharjumused ja Hiina turu vähenenud nõudlus on ajanud piima ning sea- ja veiseliha kokkuostu hinna liiga madalaks, et nende tootmine end ära suudaks tasuda. Protestijate sõnul on Euroopa Liidu talunikud pidanud maksma kallist hinda rahvusvaheliste poliitikamängude eest.

Meeleavalduse päeval toimus ka Euroopa Liidu põllumajandusministrite kohtumine, kus otsustati, et EL loob talunike abistamiseks 500 miljoni euro suuruse hädaabifondi. Euroopa komisjoni abipresident Jyrki Kataineni sõnul sisaldab antud pakett nii sularaha raskustesse sattunud taludele kui lisarahastust programmidele, mis propageerivad Euroopa piimatooteid. Euroopa Copa-Cogeca talunike liidu kantseleiülema Pekka Pesoneni sõnul on aga ilmselge, et 500 miljoni eurone abipakett ei ole piisav kompenseerimaks talunikele peamiseks eksportturuks olnud 5,5 miljardi euro suurust Vene turgu. Ühe abimeetmena näevad talunikud riiklikku sekkumist toodete kokkuostu miinimumhinda, kuid Katainen leiab, et see poleks sobilik vastus praegusele kriisisituatsioonile.

Meeleavaldusel osales politsei hinnangul umbes 7000 talunikku ning 1455 traktorit, mis blokeerisid tänavaid ning loopisid heinapalle tugevalt turvatud Euroopa Liidu peakontori lähistel. Kuigi enamus osalejaid oli Belgiast, tuldi kohale ka Prantsusmaalt, Saksamaalt, Suurbritanniast, Iirimaalt, Itaaliast, Portugalist ja Leedust. Konfliktide tekkimisel kasutasid Belgia märulipolitsei ning neid toetavad üksused Hollandist protestijatel pisargaasi ning veekahureid. Videole on ka jäädvustatud intsident, kus veekahurit rakendati traktori vastu, mis proovis edasi lükata politseibarjääre.

Vaata ka videot:

 

Allikad: The Guardian, Yahoo! News

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Allar Pajuste

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt