Tänases Maalehes: politsei hakkab kontrollima, kus sa elad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. jaanuar 2013 kell 0:28Valede elukohaandmete rohkus registris on viinud äärmusliku eelnõuni, mis seaduseks saades võib tuua vallaametniku koos politseinikuga uksele koputama.

 

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonnas on valminud rahvastikuregistri seaduse muutmise eelnõu, mis praegu on kooskõlastusringil ministeeriumides ja omavalitsustes.

Mõtted, mis selles sisalduvad, on karmid. Riik plaanib avalikustada vale aadressiga inimeste nimekirjad, saata valla- ja linnaametnikud koos politseiga elukohti kontrollima ning võltsid elukohaandmed registrist kustutada. Põhjus on lihtne: valede elukohaandmete osakaal on liiga suur.

Samas pole riigi poolt vaadatuna suur probleem see, kui inimene elab mitteeluruumis. Hoopis hullem on see, et suur osa inimesi on lihtsalt kadunud – ei ela sissekirjutatud kohas ja nende senine elukoht rahvastikuregistris on vale.

Pikemalt loe juba tänasest Maalehest.

 

Allikas: www.maaleht.ee

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt