Lennureisijate andmed jõuavad nüüd politsei ja maksuametini

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. veebruar 2016 kell 12:10Airplane_01Sellest aastast edastavad lennufirmad broneeringuinfo andmeid automaatselt politsei- ja piirivalveametile (PPA), kus andmeid töötleb keskkriminaalpolitsei all töötav väike analüütikute osakond, vahendab ERR.

 

Peale PPA näevad andmeid ehk inimese nime, kuhu ta lendab, millal ja kust pileti ostis, millega maksis, ka kaitsepolitsei, maksu- ja tolliamet ning teabeamet, kirjutab Eesti Päevaleht.

Siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler Erkki Koort ütles praegu on Eestis tegemist proovifaasiga, kuid veel esimesel poolaastal on see lõplikult rakendunud.

Tavareisija jaoks muudatusi pole, sest lennuettevõtted on selliseid andmeid juba aastaid kogunud ning nüüd edastatakse need lihtsalt PPA-le. Broneeringuinfo analüüsimine lihtsustab kurjategijate tabamist ja kuritegelike võrgustike tuvastamist, muu hulgas aitab see ennetada võimalikke terrorismiakte.

Mida arvad sellest sina, hea lugeja? Kas idee kontrollühiskonnast tekitab sinus turvatunnet?

 

Allikas: ERR

Loe pikemalt: Eesti Päevaleht

Foto: freelargeimages.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt