Linnavalitsuse netikommentaator avab töö tagamaid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. aprill 2013 kell 17:04netikommentaatorTallinna linnavalitsus otsustas täna tuua rahva ette ühe oma anonüümse netikommentaatori ülesandeid täitva ametniku – abilinnapea Kalle Klandorfi nõuniku Jelena Kalbina, kes paljastas veidi oma töö iseloomu ja mõtteid, vahendab ERR.

 

“Paraku on nii, et ma ei oska täpselt öelda, kui paljude artiklite juures ma kommentaare avaldanud olen, võib olla on Eesti Ekspressil parem ülevaade. Minu üks tööülesannetest on tõesti hoida end kursis veebis ilmuvate uudistega ja suhelda kodanikega läbi uudistekommentaaride,” ütles Kalbina tänasel erakorralisel pressibriifingul, mis kutsuti kokku seoses Eesti Ekspressis avaldatud vastavateemalise artikliga.

“Kommentaari lisamine ei ole ju seadusevastane. Kui ma tõepoolest näen, et keegi on kirjutanud teadlikult midagi valesti ja mina parasjagu oman õiget informatsiooni, siis ma leian, et minu kohustus on öelda, kuidas asjad tegelikult toimuvad,” lisas abilinnapea nõunik.

Kalbinal tuli vastata ka ajakirjanike küsimusele, miks ta ametnikuna eelistab kirjutada kommentaare anonüümselt ja tema selgitus kõlas järgmiselt: “Oma nime all kommenteerimine on seotud ebamugavustega: kirjutada oma nimi ja perekonnanimi – see võtab pikalt aega. Mul on palju tööd ja ma ei viitsi palju aega kulutada kommenteerimisele. Kui keegi ei kirjuta oma nime alla, siis miks mina pean seda tegema?!”.

 

 

 

Täismahus artikkel ja video: ERR

Foto: ekraanitõmmis ERR-i videost

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt