Ansip enam kommenteerimisse ei usu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. mai 2013 kell 17:05koom

Foto: ekraanikuva

Peaminister Andrus Ansip tunnistas, et veel aastaid tagasi soovitas ta oma erakonnakaaslastel kommentaariumides osaleda ja maailmavaadet propageerida, kuid tänaseks ei usu ta enam selle mõjusse, vahendas ERR.

 

“Olen minagi aastaid tagasi oma erakonnakaaslastele esinedes soovitanud osaleda sotsiaalmeedias, kommentaariumides, raadiosaadetesse sisse helistades oma positsioone tutvustada,” rääkis ta valitsuse pressikonverentsil. “Praegu ma neid [kommentaariume] ei hinda. Kunagi ma teadsin, et ajakirjanikud suuresti ammutasid oma teemasid kommentaariumidest, sest inimestega suhtlemist tuleb suhteliselt harva ajakirjanikel ette,” selgitas ta.

Reformierakonna esimehe sõnul näitavad uuringud, et kommentaaride loetavus on kahanenud katastroofiliselt. “Kui online-meedia tekke ajal tuli loetavusest 90% kommentaaridest ja 10% sisust, siis praeguseks on suhe pöördunud vastupidiseks.” Ta ütles, et ei loe enam ammu kommentaare ega soovita ka erakonnakaaslastel üritada kommentaaride kaudu oma arvamust rahvani viia. “See ei jõua rahvani. See on väga piiratud ja suhteliselt suletud seltskond, kes kommentaariumides ennast välja elab.”

Tänane Eesti Ekspress kirjutas, et neli aastat tagasi koondas toona 23-aastane riigikogulane Kalle Palling enda ümber poolsada Reformierakonna peakontori reatöötajat ja noortekogu liiget ning üritas Keskerakonnaga kommentaaririndel võidelda.
Ta saatis pea igal hommikul nimetatud grupile ergutuskirju. “Minu ja Teie häid mõtteid ühendavale Reformierakonnale on igal hommikul toetavate kommentaaride kirjutamine sama oluline kui hammaste pesu,” oli üks neist.

Peaminister Ansip ütles tänasel pressikonverentsil, et ajakirjanikud võiks näha vahet keskerakondliku linnavõimu ametnike kohustuslikus kommenteerimises ja vabade noorte inimeste maailmavaatest lähtuvas kommenteerimises. “See on oluline vahe, nagu öö ja päev,” lausus ta.

 

Allikad: ERR, Eesti Ekspress

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Ksenia Kask

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt