Linnavalitsuse netikommentaatorid töötavad täistuuridel

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. september 2013 kell 9:01Uudiste- ja meelelahutusportaal Delfi mõõtis reedel Tallinna linnavalitsuse IP-aadressilt postitatud anonüümsete kommentaaride arvu ja jõudis hämmastavale tulemusele – kolme tunni jooksul postitasid linnaametnikud 300 kommentaari. Delfi moderaatorite poolt reedel välja võetud ülevaatest selgub, et ajavahemikul 11.00 – 13.50 tuli linnavalitsuse IP-aadressilt ligi 300 kommentaari portaali artiklitele. Pärast seda küll ametnike kommenteerimise hoog aeglustus, kuid peale viit õhtul aktiviseerus mõnevõrra jälle, vahendas BNS.

 

Linnapeakandidaadi Eerik-Niiles Krossi loo kommentaariumis oli 75 kommentaarist 23 tehtud linnavalitsusest. Sealjuures olid linnavalitsusest postitatud kommentaarid Krossi suhtes halvustavad ning tihtilugu kasutati ka madalalaubalist isiklikku sõimu. Tallinna mänguväljakute reklaamimise loo juures oli 90 kommentaarist 13 linnavalitsusest ning Mailis Repsi linnavalitsust õigustava loo juures 46-st kaheksa kommentaari postitatud linnavalitsusest.

Lisaks eelpoolmainitud lugudele olid linnavalitsuse töötajad aktiivsed kommenteerijad ka artiklite juures, mis rääkisid patriarh Bartolomeusi kohtumisest Savisaarega, Reformierakonna valimisnimekirjade esitamisest, linnaametnike Kutseri ja Tammemäe plakatitest ning Rahvarinde lippude ärakorjamisest.

Aprillis kirjutas Eesti Ekspress, et Tallinna linnakantselei arengukavade osakonna peaspetsialist Triin Lukk on koostanud umbes kümnele ametnikule kolmetunnised valvekorrad kommenteerimiseks.

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf tunnistas siis, et linnaametnikud kirjutavad tööajast anonüümseid netikommentaare, kuid ei näinud selles mingit probleemi. Klandorfi nõunikul Jelena Kalbinal tuli spetsiaalsel pressikonverentsil vastata ka ajakirjanike küsimusele, miks ta ametnikuna eelistab kirjutada kommentaare anonüümselt ja tema selgitus kõlas järgmiselt: “Oma nime all kommenteerimine on seotud ebamugavustega: kirjutada oma nimi ja perekonnanimi – see võtab pikalt aega. Mul on palju tööd ja ma ei viitsi palju aega kulutada kommenteerimisele. Kui keegi ei kirjuta oma nime alla, siis miks mina pean seda tegema?!”.

 

 

Allikad: BNS, Delfi, Telegram

Foto: ipwichstar.co.uk

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt