Lutsar koroonavaktsiinidest: kõrvalnähtude riskid kaaluvad üles põdemisega kaasnevad tüsistused

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. november 2023 kell 10:01Kuna vaktsiinid koroonaga nakatumise eest enam sisuliselt kaitset ei paku ning kõrvalnähtude riskid kaaluvad üles omikronitüvedega kaasnevad tüsistused, soovitab viroloog Irja Lutsar jätta tervetel ja noortel inimestel sellel sügisel vaktsineerimata, vahendab ERR.

 

Tema sõnul peaks end sellega kaitsma eakad ja raskete kaasuvate haigustega inimesed. Vaktsiin hoiab Lutsari sõnul ära raske põdemise, kuid ei hoia ära nakatumist. “Oleme saanud üha rohkem tõendust sellele, et vaktsiin lihtsalt ei hoia nakatumist ära,” tõdes teadlasest riigikogulane.

Eestit on Lutsari arvates tabanud uus koroonalaine ja nakatumised kasvavad kiiresti. “Mingit traagikat või katastroofi ma selle juures ei näe. Koroonaviirus on nüüdseks vaid üks respiratoorsetest viirustest ja ilmselt jääbki ta meie hulgas ringlema,” ütles Lutsar ERR-le.

Ka terviseameti nakkushaiguste epidemioloogia osakonna juhataja Kärt Sõber leiab, et ülekoormuse ohtu tervisehoiusüsteemile ei ole.

 

Loe pikemalt: ERR

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt