Metsasõpradele: Sel reedel toimub Meeleavardus Eesti metsa abiks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. detsember 2017 kell 16:4815dets17Sel reedel, 15. detsembril toimub Tallinnas suur rahvakogunemine, et avardada üheskoos meie maid ja metsi haldavate ametkondade ja poliitikute meeli. “Eesti maa ja rahva esmaseks huviks on hoida ja kaitsta siinsete inimeste elukeskkonda, sest just see on meie rahva ja riigi varadest kõige hinnalisem,” seisab kodanikuühenduse Eesti Metsa Abiks (EMA) üleskutses.

 

Kui meeleavaldusi korraldatakse sageli millegi vastu, siis Meeleavardus on hoopis poolt. “Me oleme säästva metsanduse poolt. See, et puidutööstuse piirideta laienemine, mille üheks ilminguks on ka hiiglasliku toormevajadusega tselluloositehase rajamisplaan, muutub meie elukeskkonnale tasakaalustamata poliitika tõttu lõpuks liialt koormavaks, ei ole mitte lihtsate inimeste kuri plaan puidutööstusele käru keelata, vaid, vastupidi, soov ulatada käsi seal, kus tööstuse juhid on liigse võimu tõttu pikas perspektiivis ka iseenesele ohtlikuks saanud.
Lõpuks peab tööstust nii ehk naa ühel hetkel koomale tõmbama, sest harvester töötab tundidega, uus puu kasvab suureks aga aastakümneid.
Mulle tundub, et Meeleavardusele kogunev rahvas on pigem mõistuse ja lootuse hääl, tuletamaks meelde, et mitte harvesteri liisingumakse suurus ei dikteeri metsamajandamise viise, vaid ikkagi mets kui selline – milline on tema tüüp, tema pinnas, tema asukad,” selgitab liikumise üks eestvedajaid Linda-Mari Väli.

Meeleavarduse kava:

15.00 kogunetakse Keskkonnaministeeriumi hoovis (Narva mnt 7a).
Rahva häälestavad Meeleavarduse lainele Tõnis Mägi ja Jaak Johanson.
Avalikustatakse “Rahva Lootuse auhinna 2018“ laureaat.

15.30 algab rongkäik läbi linna, et päästa metsade hoidmise hea sõnum valla.
Rongkäik algab Keskkonnaministeeriumi hoovist, sealt üle Hobujaama tänava Postimaja ette, edasi mööda Narva maanteed, üle Mere puiestee, siis Viru tänavat mööda Raekoja platsile, sealt Harju tänavat mööda Vabaduse väljakule, Harju mäe treppidest üles ning lõpuks mööda Komandandi teed ja Toompea tänavat Riigikogu ette.

16.30 kogunetakse Riigikogu ees (Lossi plats 1) – oodatud on ka need, kes kell 15 ministeeriumi ette ei jõua.
Tunnustatakse kolme Eesti inimest, kes on seisnud pikalt ja kindlameelselt oma kodumaa metsade eest.

20.00 algab Hopleri majas EMA sünnipäevapidu.
Kõik huvilised on palavalt oodatud osa võtma!

“Meeleavardusega tuletame täidesaatvale ja seadusandlikule riigivõimule meelde, et Eesti loodusvarad ja loodusressursid on põhiseaduse järgi rahvuslik rikkus, mida tuleb kasutada säästlikult (§ 5), ning igaüks on kohustatud säästma elu- ja looduskeskkonda ning hüvitama kahju, mis ta on keskkonnale tekitanud (§ 53).

Ainult siinse looduspärimuse säilitamisega jääb alles meie rahva erilisus, kestmisvõime ja juured.

Tule ja saa osa pärimuslikust meeleavardusest, millega avaldad toetust EMA ettevalmistustele uue kümnendi metsanduse arengukava loomisel,” seisab kogunemispäeva Facebookis.

 

Allikas ja lisainfo: Meeleavardus Eesti metsa abiks Facebook

Vaata ka intervjuud EMA eestvedajate Linda-Mari Väli ja Martin Luigaga Telegrami saates.

Foto: EMA

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia.