Kas sina soovid kaasa lüüa metsanduse arengukava 2021-2030 koostamisel?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. jaanuar 2018 kell 19:48Algavad kodanikuühenduse Eesti Metsa Abiks poolsed ettevalmistused metsanduse arengukava 2021-2030 koostamiseks. Eelneva aasta jooksul kogutud materjalide alusel on valmimas kompenseeriva arengukava strateegia, mille eesmärgiks on tasandada selle kümnendi intensiivse metsamajanduse mõjusid metsade liigirikkusele, inimeste elukeskkonnale, veestikule, kliimale, ettevõtlusele ning meie ühisele tulevikuperspektiivile. Kaasa onvõimalik lüüa kõigil soovijatel, täpsem koosolekute info allpool.

 

EMA kompenseeriva arengukava eesmärgiks on ühtaegu vähendada raiemahtusid, taastada rohevõrgustikku ning suurendada kaitse aluse metsa hulka, parandamaks sellega metsade tervislikku seisundit, aga samal ajal otsib arengukava nende eesmärkide läbi viimise kõrval viise, kuidas kompenseerida intensiivmetsanduselt üleminekut metsandusettevõtjatele ja puidutööstusele. Säästva metsanduse saavutamiseks tuleb leida ka majanduslik strateegia, et väljuda võimalikult valutult intensiivmetsanduse jätkusuutmatust tulevikuperspektiivist.

Arengukava ette valmistamisel oleme pidanud ning peame ka edaspidi nõu looduslike pühapaikade spetsialistide, mesinike, turismiettevõtjate, loomakaitsjate, looduskaitse- ja metsandusspetsialistide ning metsa käekäigust hoolivate inimestega üle kogu Eesti.

 

 

Koosolekud jaanuaris ja veebruaris

Järgneva kuu aja jooksul toimuvad EMA koosolekud ja infoüritused üle kogu Eesti, et arutleda üheskoos kompenseeriva arengukava sisu ja rahva kaasamise võimaluste üle. Koosolekutele on oodatud kõik, kes meie metsade paremasse käekäiku oma mõtete, sõnade ja ka otseste tegudega panustada soovivad!Aasta esimene koosolek toimub 17. jaanuaril kell 17:30 -19:30 Pärnus, Pauliine lasteaia (Kooli tänav 11) esimesel korrusel. Kuna tegemist on ühtlasi pärnakate esimese EMA-kogunemisega, siis on tegemist eelkõige tutvumis- ja aruteluõhtuga.
Arutluse all on ka kompenseeriva arengukava sisu.
Koosolekut juhatab EMA koordinaator Linda-Mari Väli.
https://www.facebook.com/events/1580836732000782/

19. jaanuaril kell 17:00-19:00 ootame kõiki Tartu Ülikooli ajutise lugemissaali (Veski 32) 2. korrusele ruumi nr 6. Sel koosolekul arutleme eelkõige kompenseeriva arengukava sisu üle, mille eesmärgiks on suunata järgmise kümnendi metsanduspoliitika säästvamale rajale.
EMA kompenseeriva arengukava 2021-2030 esialgset kontseptsiooni tutvustab EMA koordinaator Linda-Mari Väli.
Lisaks räägime arengutest hiiglasliku tselluloositehase kavandamisprotsessis.
Koosolekut juhatab Tartu piirkonna koordinaator Tiina Georg.
https://www.facebook.com/events/141908516436975/

20. jaanuaril kell 15:00-18:00 koguneme Eesti Rahvusraamatukogu (Tõnismägi 2) koosolekuruumides, et arutada läbi EMA käesoleva aasta tööplaan.
Peamise küsimuse all on kompenseeriva arengukava koostamine ja rahva kaasamise kindlustamine.
Koosolekut juhatavad EMA koordinaatorid Linda-Mari Väli, Indrek Vainu ja Martin Luiga.

https://www.facebook.com/events/147551305950506/

Koosolekute sisu ja kuu aja töö võtame kokku 2.-4. veebruaril EMA metsa- ja arutelulaagris.
Arutluse all on EMA kompenseeriva arengukava esialgne variant, mis selleks ajaks ühiste pingutuste tulemusel valminud peaks olema. Lisaks sellele toimuvad metsamatkad, töötoad ja palju muud huvitavat. Sündmusi koordineerivad Mati Sepp, Linda-Mari Väli jt EMA aktivistid.
Kuna laagripaik asub keset majandusmetsasid, siis leidub seal nii lageraielanke kui noorendikke ja veidi veel vana metsagi.
Majas on ööbimisvõimalus, köök, koosolekuruum ja saun. Arutelud toimuvad vabas vormis, toiduvalmistamine ühiselt.
Kaasa võtta magamistarvikud, matkavarustus ja ühisesse patta sobituvat söögikraami.
EMA talvelaagrisse registreerimiseks ja transpordivõimalustega tutvumiseks kirjutage abi@eestimetsaabiks.ee
https://www.facebook.com/events/135479897248413/

Üheskoos Eesti metsa abiks!
Kontakttelefonid: 56 288 472 (Linda-Mari Väli) ja 56 711 615 (Martin Luiga).

Allikad: Eesti Metsa Abiks Facebook, pressiteade

Foto: sgs.com

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt