Ökotarkust: Eestisse jõuab üleilmne kogukondade konverents

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. juuni 2016 kell 18:10elulille_park_lennult_7.6.15

Foto: lilleoru.ee

Ülemaailmse ökokogukondade võrgustiku (Global Ecovillage Network ehk GEN) XXIII konverents “Teadlike Kogukondade Tarkus” toimub Eestis 7.-15. juulil 2018, Teadlikkuse Rakendamise Koolis Lilleorus, Harjumaal, seisab värskes Eesti Ökokogukondade Ühenduse pressiteates.

 

“Selle märgilise konverentsi Eestisse toomine on Eesti Ökokogukondade Ühenduse kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja me loodame, et konverentsi peateema – teadlike kogukondade tarkus – inspireerib meid iseenda, üksteise ja loodusega suuremas tasakaalus elama,” sõnas konverentsi initsiaator ja MTÜ Lilleoru juhatuse liige Toivo Aalja. “GEN 2018 konverentsi siiatulek on ühtlasi ka suur tunnustus Lilleoru kogukonnale ja siinsele Teadliku Muutuse Kunsti õpetuse rajajale Ingvar Villidole, kelle juhendamistest on saanud tuult tiibadesse tuhanded inimesed Eestis ja välismaal. See on õpetus, kuidas muuta iseennast, rakendada teadlikkust ja taibata ning olla valmis uuele, teadlikkusel põhinevale paradigmale üleminekuks,” täiendas Aalja.

Ülemaailmne ökokogukondade võrgustik GEN ühendab maailma eri paikades tegutsevaid uuendusmeelseid, traditsioonilist tarkust ja kohalikku kultuuripärandit au sees hoidvaid kogukondi, kus toimitakse ja elatakse teadlikult jätkusuutlikul viisil. Kogu maailmas tegutseb ligi 10 000 sellist innovaatilist kogukonda, mille lähimaid näiteid leiab nii Euroopast (www.findhorn.orgwww.damanhur.org, www.zegg.de, www.tamera.org) kui ka Eestist (www.lilleoru.ee, www.vaikejalajalg.ee).
“EV100 sünnipäevale kohaselt korraldame konverentsi raames spetsiaalse Eesti päeva, kus jagatakse meie Eesti kogukonna tarkust ja innovaatilisi algatusi. Mõistagi tutvustame konverentsil ka Eesti kultuuripärandit, rahvana ja riigina, kogukondadena kestmajäämise tarkust ning häid sünnipäevakombeid,” lisas Aalja.

Konverentsile on oodata ligi 500 kogukondliku ja jätkusuutliku eluviisi praktikut hariduse, kultuuri, tervise, majanduse, ökoloogia, energeetika ja sotsiaalvaldkondadest üle kogu maailma. Konverentsilt on kavas teha ka otseülekandeid, et kogukondlik tarkus jõuaks võimalikult paljude inimesteni.

 

Konverentsid käesoleval aastal

GEN Europe tänavune konverents toimub seekord aga Arterra kogukonnas Hispaanias 4.-8. juulil ning osavõtuks regitreerimine on avatud www.gen-europe.org.

Eesti Ökokogukondade Ühenduse 2016. aasta suvine kokkutulek/konverents “Kogukonnad, pärimus ja tänapäev” toimub 19.-20. augustil Põlvamaal Valgemetsa Puhkekülas (www.valgemetsa.ee). Regitreerimine sinna algab peatselt.

Lilleoru kutsub kõiki huvilisi ka Teadlikkuse Rakendamise Kooli ehitustalgutele igal nädalavahetusel. Ning Eesti Ökokogukondade Ühendus ootab tervikliku eluviisi toetajaid Lilleorgu 19. juunil, 24. juulil ning 14. augustil koostöös ja talgukorras EV100 kingitust vormima, et võõrustada koolimajas väärikalt 2018. juulis toimuvat GEN konverentsi.

Allikad ja lisalugemist: Konverents Teadlike Kogukondade Tarkus (EV 100), Eesti Ökokogukondade Ühendus

Foto: lilleoru.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt