Eesti Kogukondade Liit ootab asjalikke liikmeid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. jaanuar 2021 kell 15:41Facebookis kiiresti liikmeid koguv Eesti Kogukondade Liidu grupp ootab aktiivseid ja teotahtelisi inimesi.

 

Gruppi looja ja liidu eestvedaja William Koval võtab algatuse eesmärgi kokku järgnevalt:

Maailm on muutumas ja koos muutuvate oludega tuleb ka muutuda meil inimestel. Vaadata üle senised väärtushinnangud, suhtumine ja moraal. Hetkel tüüritakse meie ühiskonda suunas, mis väga paljude inimeste jaoks vastuvõetamatu ja seega leian, et rahval on aeg ohjad enda kätte haarata, mitte enam oodata kas valitsus, tulnukad või kedagi teist, kes meid päästma tuleb sellest mis toimub ja ees ootamas on.

Hetkel hävitatakse ülbelt meie metsasid, traditsioone, vaimset tervist, poest saame enamjaolt mürgitatud toitu seda siis säilitusainete jm lisatud värvi või lõhnaainete näol. Lastele õpetatakse koolis aegunud õppekava alusel aineid ja oskusi mida päris elus väga vähesel määral vaja läheb, ei õpetata kuidas elus hakkama saada, ei õpetata kuidas valuutaga ringi käia või ligimest armastada ja olla hooliv ning arvestav kõigiga, ei õpetata loogikat ega lasta lapsel areneda sel viisil mis oleks just temale kõige kohasem, kõigilt nõutakse ühe ja sama õppekava alusel samasid oskusi ja teadmisi, ometi oleme me kõik ju erinevad ja erinevate oskuste, soovide ja teadmistega. Ravimitööstused püüavad meid haigena hoida, ise selle pealt tulu teenides.

Aeg on meil inimestel panna kõrvale mõttetud erimeelsused ja sildistamised, mis meid omavahel lõhestavad. Näiteks mis erakonna või poliitiku poolt keegi on, sest see on nagunii ainult teater mida meile näidatakse. Oma energiat saame kasutada ka otstarbekamalt, näiteks uue maailma loomisele. Pole vahet kas usume tulnukaid või mitte, päeva lõpuks soovime ikka kõik samu asju, et meie perega oleks kõik hästi, tunda ennast turvaliselt, katus oleks peakohal, toit laual ja töö millega oma peret toita.

Oli juba ammu ette teada, et lääneühiskond teeb oma viimaseid hingetõmbeid, maailma peavaluuta dollar variseb kokku tõmmates sellega kaasa ka teised valuutad. Tekib palju töötust, vaesust ja nälga, paljud kaotavad oma kodud. See kõik annab väikesele grupile inimestele veel rohkem võimu, et meie vabadusi selle varjus veelgi piirata, püüdes saada kontroll iga meie liigutuse, tehingu, tulu, ning tegevuse üle.

Ainult ühiselt kokku seistes, üksteist mitte lõhestada lastes, on meil võimalus sellest pääseda, võttes rohkem nii isiklikku kui ka kollektiivset vastutust. Luua iseseisvalt maailm kus on taas moraali tunne, austus kõige elava ja looduse suhtes, mõistmisega, et kõik mida teeme teistele, teeme ka iseendale. Maailm kus me ei kahjusta ega vigasta üksteist teadlikult, ei põhjusta kellelegi kahju ega riku rahu, maailm kus peetakse kinni lubadustest ja kokkulepetest.

Inimeste kõige suuremaks probleemiks saavad taaskord baasvajaduste rahuldamine ja selleks ongi loodud Eesti kogukondade liit, kes kutsub kokku inimesed kes soovivad koos luua omavaheliste asjalike inimeste võrgustiku ja hakata tegema koostööd, nagu me pole teinud seda mitte kunagi varem.

Ühinema on oodatud kõik inimesed kes näevad, et vanaviisi enam edasi ei saa ega pole võimalik. Inimesed kes omavad endas mingisugust väärtus, kas mingisuguse oskuse, toote või teenuse näol. Inimesed kes elavad maal, kommuunides, kogukondades või sooviksid seal elada, uuesti rohkem esivanemate moodi maalähedasemalt nagu meie esivanemad. Süüa taaskord toitu mis on puhas ja tervislik, juua kaevu vett, harida maad ja kasvatada loomi ilma lämmatavate inimese välja mõeldud seadusteta, mis pidevalt ajas muutuvad vastavalt, kui kellegi vajadused või tuju muutub. Õpetada lastele tõelisi väärtusi, seista kogukondlikult oma traditsioonide, inimõiguste ja vabaduse eest.

Eesti kogukondade liit näeb oma esialgses visioonis ette tekitada igasse maakonda oma tugivõrgustik koos keskuse ja selle eest vedajatega, kus inimesed saavad omavahel vahetada tooteid, teenuseid, ideid, teadmisi, õpetusi ja teha erinevaid annetusi oma kogukonna toetuseks. Samuti soovib liit luua, aktiivsemate liikmete koostööl, oma traditsioonid mis meid ühendama hakkavad, kodulehe, raadio, poed, tooted ja miks mitte ka oma koolituskeskused ja lastehoiud. Kui sind huvitab kaasa lüüa sellise unistuse loomisel, siis oled väga teretulnud meiega ühinema.

KOOS OLEME TUGEVAMAD!

 

Allikad: Eesti Kogukondade Liit FB, Vanglaplaneet

 

Toimetas Peeter Proos / Vanglaplaneet

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt