Õppusel “Mulgi mäss 2013” harjutatakse rahutusteks ja terrorirünnakuks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. september 2013 kell 12:50Reedest pühapäevani toimub Viljandis kaitseliidu, politsei- ja piirivalveameti ning päästeameti ühine õppus “Mulgi mäss 2013”. “Niivõrd laiaulatuslikku koostööharjutust pole Viljandis varem korraldatud“, ütles õppuse üldjuht, Sakala maleva pealik major Kalle Köhler ning lisas: “Selline õppus on ainus viis tuua kokku kõik piirkonna jõustruktuurid ning selgitada välja kitsaskohad, mis võivad kriisiolukorras ette tulla“. Õppuse stsenaariumi kohaselt toimuvad saboteeritud põlengud, rahvarahutused, avariid ja rünnakud terroristide poolt.

 

“Selline õppus on hea näide, kuidas jõustruktuurid valmistuvad igapäevaohtude likvideerimiseks ja saavad neid võimalikult reaalses olukorras läbi harjutada“, sõnas politseikapten Alvar Pähkel, politsei- ja piirivalveameti Viljandi politseijaoskonna juht.

Suurõppus algas reede õhtul kaitseliidu Sakala malevas üksuste kogunemisega. Järgnevalt harjutati koostöös päästeametiga haigete evakueerimist ja objekti julgestamist Viljandi haiglas. Päästeamet testib valmisolekut haiglapõlengu likvideerimisel ja haigla valmisolekut rakendada oma kriisireguleerimisplaane.

Järgnevalt sai politsei olulise info, et Viljandi linna püüavad laupäeva hommikul sisse imbuda terroristid, eesmärgiga kahjustada elutähtsaid objekte. Alates kella üheksast algas operatsioon “linn lukku“. Peaeesmärk on avastada terroristid ning lisaks viiakse politsei poolt läbi reid “kõik puhuvad“.

Pärastlõunal harjutatakse miitingu ohjamist ja samaaegselt toimuva avarii likvideerimist Ugala ringristmikul; märulipolitsei kaasatakse rahvarahutusse Viljandi Naftabaasi lähedal.

Pühapäeva hommikul jätkub Sakala maleva kaitselahingu õppus Reinu tee piirkonnas ning maleva staabi territooriumil, eesmärgiga harjutada üksuste koostööd ning testida kaitseplaane.

 

 

Allikad: BNS, Kaitseliidu pressiteade

Foto: businessinsider.com

 

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt