Vene suursaadiku sõnul ei toimu Baltimaade ründamist matkivaid õppuseid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. september 2013 kell 11:48Info Venemaa ja Valgevene septembrikuiste sõjaväeõppuste Zapad 2013 stsenaariumi kohta, mis väidetavalt matkib rünnakut Baltimaadele, ei vasta tõele, ütles Venemaa suursaadik Riias Aleksandr Vešnjakov esmaspäevases usutluses Läti telekanalile LNT, vahendab BNS.

 

“See info ei vasta tõele. Ametliku info kohaselt, mille me edastasime juba augustil algul rahvusvahelistele organisatsioonidele, toimuvad õppused Valgevene territooriumil, need on kaitseiseloomuga ning vastavalt täielikult kõigile Venemaa ja Valgevene rahvusvahelistele kohustustele,” ütles suursaadik.

Õppustel osaleb umbes 10 000 sõjaväelast. Vešnjakov eitas usutluses teateid, nagu matkitaks õppuste käigus Balti riikide ründamist. Suursaadiku sõnul matkitakse õppustel kaitsetegevust võimalike rünnakute, näiteks terrorirünnakute eest. Süüria näide kinnitab, et maailmas on riike, kes üritavad oma tahtmist teistele riikidele jõuga peale suruda, lisas Vešnjakov. “See on meie piir. On selge, et ka teie korraldate õppusi. Pole alust öelda, et tegemist on spetsiaalse õppustega rünnaku ettevalmistamiseks,” ütles suursaadik.

Vene ja Valgevene väejuhatused on teatanud, et strateegilised õppused Zapad 2013 toimuvad septembris Vene ja Valgevene territooriumil. Uudisteagentuur ITAR-TASS kirjutas augusti lõpus, et õppustel osalevad ka vaatlejad Lätist, Leedust, Poolast ja Ukrainast.

Õppusel Zapad 2009 harjutati muu hulgas Balti riikide ründamist ja Varssavile ennetava tuumalöögi andmist, Baltimaad, Poola ja NATO mõistsid toonase õppuse hukka.

 

 

Allikad: BNS, ITAR-TASS

Foto: baltics.jimgweb.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt