Paljude NSVL-i riikides sündinute sünnitunnistused ei kehti enam

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. jaanuar 2014 kell 9:18Kolm aastat tagasi hakkas kehtima seadus, mis ütleb, et endistes Nõukogude Liidu vabariikides sündinud eestimaalased peavad oma sünnitunnistuse Eesti legaliseerima, vastasel korral ei saa siin mingeid juriidilisi toiminguid teha, kirjutab ERR.

 

2010. aastal jõustunud perekonnaseisutoimingute seadus nõuab nüüd kõigilt abielu registreerijatelt sünnitunnistust. Probleem tekib aga enamjaolt neil sadadel kodanikel, kes on sündinud endistes Nõukogude Liidu vennasvabariikides ning paljude jaoks on see üllatus, et nende sünnitunnistus ei ole enam kehtiv, vahendas ETV saade “Pealtnägija”.

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas selgitas, et sünnitunnistust on abiellumisel vaja, sest sellelt selgub sugulus: “Abielud ei tohi olla sugulaste vahel ja selle järgi tehakse see kindlaks.”

Tallinna Perekonnaseisuameti juhataja Karin Kase hinnangul võiks seaduses olla mööndus selle kohta, et need inimesed, kes on Eestis elanud teatud arvu aastaid, võiksid olla sünnitunnistuse legaliseerimise märkest vabad.

Endistest Nõukogude Liidu vabariikidest ei pea oma sünnitunnistusi legaliseerima ainult Venemaal ja Ukrainas sündinud, sest nende riikidega on Eestil õigusabileping, küll aga on probleem Eestis elavatel armeenlastel, aseritel, usbekkidel ja teistel rahvustel.

 

Loe pikemalt: ERR

Foto: ibabbleon.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt