Uudiseid Venemaalt: eksperdid põhjendavad rubla kursi langust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. veebruar 2014 kell 15:36Eksperdid põhjendavad rubla kursi langust

Venemaal on rubla kursi jätkuva rekordlanguse tõttu, mis on põhjustanud sealsetes pankades järsult tõusnud nõudlust dollarite ja eurode järele, hakatud rääkima paanikast valuutaturul. Samas rõhutavad eksperdid, et pigem on tegemist emotsionaalse, mitte niivõrd põhjendatud reageeringuga, kuna on märgata ka stabiliseerumise märke.

Eksperdid peavad rubla languse peamisteks põhjusteks Venemaa majanduse üldist nõrkust, millega omakorda kaasneb langev investeeringutrend. Selles plaanis erineb praegune kriis kahest eelmisest: 2008 oli põhjuseks nafta hinna langus ja 1998 eelarvedefitsiidi kontrolli alt väljumine.

Samas tuleb riigil aga ka praeguses kriisis rubla kursi toetamiseks aeg-ajalt sekkuda: nii müüdi jaanuari lõpus rekordiline 1,14 miljardit dollarit, mis on viimaste aastate suurim interventsioon Venemaa finantsturul.

Allikas: BBC

 

Venemaal kaasatakse rahvarinne seadusloomesse

Venemaal on äsja otsustatud kaasata ühiskonna esindajaid olulisema seadusloome nn nulllugemistesse. Tegelikkuses tähendab see nn avatud valitsuse projekt ühiskondlike organisatsioonide ehk eelkõige  2011. aastal Putini initsiatiivil loodud Ülevenemaalise Rahvarinde (mille juhitoolil istub eelmise aasta suvest samuti Putin), kuhu koondati hulk ühiskondlikke organisatsioone, kaasamist seadusloome juurde enne asjakohaste dokumentide saatmist ametlikule esimesele lugemisele.

Allikas: Kommersant

 

Venemaal naiste juhtpositsioon kõrge

Venemaal on naiste osakaal ettevõtete ja organisatsioonide juhtkondades koguni 31%, mis on kõrgem näiteks kui USA-s või Ühendkuningriigis ja globaalne keskmine on 21–24%.

Lisaks sellele, et uueks võrdlusmomendiks on saamas euroliidus äsja võetud eesmärk tõsta naiste osakaalu juhtpositsioonidel 40%-le, näitab kvantitatiivsete andmete kvalitatiivne analüüs Venemaal, et tööd jätkub ka selle suhteliselt suure osakaalu sees.

Allikas: SP Times

 

Foto: emigrant-ussr.ru

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt