Uudiseid Leedust: riik jäi desovetiseerimisega hiljaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. detsember 2013 kell 18:25



Leedu jäi desovetiseerimisega hiljaks

Leedu parlamendikomisjon, mis tegeleb Nõukogude okupatsiooni küsimustega, leidis, et desovetiseerimisega ollakse seal lootusetult hiljaks jäädud. Viimane aeg asjakohaste protsesside käivitamiseks ehk näiteks okupatsiooni all kannatanutele kompensatsioonide nõudmisega idanaabrilt oleks olnud 10–15 aastat tagasi, kuid üle 20 aasta ootamise järel tundub see juba mitteaktuaalne.

Küsimus kerkis uuesti päevakorda seoses juba 1990-ndate algusest keskusteluaineks olnud ideega kehtestada Leedus desovetiseerimise seadus.

Allikas: Delfi.lt

 

Leedu tipp-poliitikute ringkonnas kütab kirgi juuditeema

Leedus ütles parlamendiliige ning eelarve- ja finantskomisjoni esimees Bronius Bradauskas, et plaanitavaid riigipensione leedukatele, kes päästsid teise ilmasõja aegu Leedus juute, peaks maksma mitte Leedu, vaid Iisrael, lisades, et juudid ei taha maksta ja vaatavad selle asemel, mida nad Leedust saaksid võtta.

Kohe kiirustas oma erakonnakaaslase avaldusest lahti ütlema peaminister, rõhutades, et tema seisukoht selle väljaütlemise suhtes on väga negatiivne ja tegemist ei ole erakonna seisukohaga.

Ka mitmed muud arvamusliidrid on eelmainitud juudivastase väljaütlemise nimetanud ebaadekvaatseks.

Allikas: Lithuania Tribune

 

Leedul puuduvat selge tulevikunägemus

Ekspertide hinnangul ei ole juba poolteist aastat strateegia “Leedu 2030” kallal töötavad poliitikud suutnud määratleda, kuhu riik on tegelikult minemas ja milliseid tulemusi arengutelt oodatakse.

Poliitikute poolt on küll loetletud teatud valdkondade n-ö edetabelikohti, kuhu Leedu peaks tulevikus tõusma, kuid puudu jäävat sisulisemast ja mastaapsemast põhjendatusest, millist tulevikku üldse taga aetakse, miks just need valdkonnad olulised on ja kuidas tegelikult areng siis toimuma peaks hakkama ning millised reaalsed eesmärgid üldise heaolu ja elukvaliteedi osas seatakse.

Eksperdid hoiatavad, et selline poliitilis-strateegiline udus ekslemine pärsib kodanike usaldust riigi suhtes.

Allikas: Delfi.ru

 

Foto: youngcontrarian.tumblr.com / Gerard Fouet / AFP / Getty Images

 

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt