President Ilves nimetas ametisse uue valitsuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. märts 2014 kell 15:059993_medium

Foto: Raigo Pajula / President.ee

Valitsuse moodustamiseks volitused saanud Taavi Rõivas tutvustas täna Kadriorus president Toomas Hendrik Ilvesele uue valitsuse ministreid, misjärel Vabariigi President allkirjastas uue valitsuse ametisse nimetamise otsuse, seisab Presidendi kantselei pressiteates.

 

“Nagu ütlesin iseseisvuspäeval: Eesti edu aluseks on julgeolek, haridus ja tervis. Kõik muu tuginebki sellele,” rõhutas president Ilves uue valitsuse poole pöördudes. “Eesti on kaitstud. Meil on tõhus riigikaitse ning tugevad liitlassidemed NATO-s ja Euroopa Liidus,” tõdes riigipea. “Iga inimene Eestis on tähtis. Eestile on oluline, et iga siin elav inimene saaks hakkama ja keegi ei tunneks üksijäetust.”

“Need põhimõtted on ka uue valitsuse töökavas. Loodan, et Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide valitsus on tegus ja tugev,” ütles president Ilves, soovides uuele valitsusele jõudu ja tulemuslikku koostööd. Taavi Rõivase juhitud valitsus astub ametisse täna, pärast ametivande andmist Riigikogus.

Täna ametisse nimetatud valitsuse koosseis:
peaminister Taavi Rõivas
haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski
justiitsminister ja põllumajandusminister Andres Anvelt
kaitseminister Sven Mikser
keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus
kultuuriminister Urve Tiidus
majandus- ja kommunikatsiooniminister Urve Palo
rahandusminister Jürgen Ligi
siseminister ja regionaalminister Hanno Pevkur
sotsiaalminister Helmen Kütt
välisminister Urmas Paet
minister Urmas Kruuse
minister Anne Sulling

Uus põllumajandusminister Ivari Padar võtab Anveltilt tiitli üle alles 7. aprillil, kuna peab seni veel ametis olema Euroopa parlamendis.

 

Allikad: Presidendi katselei, Postimees

Foto: Raigo Pajula / President.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt