Üks rumal küsimus: miks Ansip tegelikult tagasi astus?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. märts 2014 kell 15:48Paljudele Telegrami lugejatele on jäänud arusaamatuks, miks ikkagi peaminister Andrus Ansip enneaegselt, ilma selge põhjuseta tagasi astus? Võtsime vastuse saamiseks ühendust valitsuskommunikatsiooni direktori Inga Bowdeniga.

 

Bowden andis meile napisõnalise vastuse: “Peaminister on Tartus peetud kõnes oma otsust põhjendanud.”

Saatsime vastuseks uue kirja, tänasime ja mainisime, et oleme sellega tuttavad: “Kõnes seisab, et Andrus Ansip andis kaks aastat tagasi lubaduse, et enam peaministriks ei kandideeri ja seda ta ei teegi, ent jääb selgusetuks, miks pidi ta astuma tagasi enne valimisi. Kas oleks ehk võimalik temalt see küsimus veel kord küsida?” Sellele kirjale peaministri esindaja enam ei vastanud.

Väljavõte Ansipi kõnest:

Siinsamas Vanemuise kontserdisaalis teatasin kaks aastat tagasi, et uut valimiskampaaniat mina peaministrikandidaadina enam ei alusta. Nii ongi.
Küllap leidus umbusklikke, kelle meelest poliitikud aina annavad ja võtavad oma lubadusi. Mina olen püüdnud oma lubadusi alati täita. Ning täna ongi käes see hetk, mil võin teile kinnitada, et vastlapäeval esitan Vabariigi Presidendile lahkumispalve.
See, kaks aastat tagasi langetatud otsus oli kantud mu enda veendumusest, et igaks asjaks siin elus on mõistlik aeg, et igal asjal on algus ja lõpp. Ning iga lõpp võib olla millegi uue algus. See otsus ei sündinud kellegi survel. Nii palju kui on survestajaid, nii palju on ka toetajaid. See on poliitika reaalsus, võiks isegi öelda – rutiin.
Niisiis – joon alla.

 

Palju kära tekitanud Ansipi-Kallase vangerdus läks liiva ning üsna pea saab Ansipi asemel ametisse seni sotsiaalministri ametit pidanud Taavi Rõivas. Mida arvad sina, hea lugeja – mis põhjusel Ansip lahkus? Kas see võis olla tagatubade kokkulepe, millega Ansipil tuli leppida?

 

Foto: Liis Treimann, PM/Scanpix Baltics

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt