Rahva häälel on jõud! Siim Kallas loobub valitsuse moodustamisest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. märts 2014 kell 11:28ansip kallasEile kuulutati käputäie Eesti Vabariigi kodaniku eestvedamisel välja meeleavaldus Ansipi-Kallase vangerduse vastu, mis sai kohe ka suure meediakajastuse. Täna teatas Siim Kallas Reformierakonna juhatuse koosolekul, et loobub valitsuse moodustamisest.

 

“Põhjus on selles, et klaperjaht, mis on minu vastu alanud, ei lõpe kunagi. Ma loobusin valitsuse moodustamisest, mina ei ole see, kes uue valitsuse moodustab,” põhjendas Kallas Postimehele.

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Urmas Reinsalu ei soovinud vahetult pärast uudise kuulmist juhtunut BNS-ile kommenteerida, lisades, et on hõivatud koosolekuga ja annab oma hinnangu toimuvale pärast selle lõppu.

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Heiki Nestor soovib ära oodata Kallase põhjalikumad põhjendused ja presidendi arvamuse.

President Toomas Hendrik Ilves kommenteeris: “Ma mõistan täielikult Siim Kallase otsust astuda kõrvale Eesti uue võimaliku koalitsiooni moodustamise kõnelustest. Keegi pole tõesti rauast, ka mitte üldsõnaliste ja ebamääraste kahtlustuste ees, mis ulatuvad mineviku tõlgendamisse, mitte oleviku või tuleviku sõnastamisse.” Ta lisas ka, et Andrus Ansipi valitsuse tagasiastumise järel ei ole parlamendierakonnad Kadriorus toimunud konsultatsioonidel esitanud talle kandidaati, kellel oleks eeldus saada peaministri kandidaadina Riigikogu enamuse toetus ning konsultatsioonid peaministri kandidaadi määramiseks jätkuvad.

 

Kuna Kallas ise peaministriks kandideerimisest loobus, jääb ära ka selle vastu planeeritud meeleavaldus. Ürituse Facebooki lehel seisab:

Kodanikualgatuse korras 15. märtsiks Kadriorgu Presidendi Kantselei juurde kavandatud meeleavaldus jääb ära. Me saavutasime oma eesmärgi ilma tänavale tulemata, rahulikult. Siim Kallas koos Reformierakonnaga on loobunud oma ambitsioonikast, kuid samas väga ebademokraatlikust plaanist. Tänu rahva ja meedia jõulisele toetusele meie üleskutsele ei riskinud poliitilised tagatoad rahva selgest seisukohast selles küsimuses üle sõita. Loodame siiralt, et Presidendil jätkub poliitilist tarkust, riigimehelikkust ja tahet koostöös kõigi poliitiliste jõudude ja kodanikuühiskonna esindajatega leida Eestile parim lahendus kujunenud situatsioonis.

Täname kõiki toetajaid ja kaasamõtlejaid!

 

Allikad: Postimees, BNS, Presidendi veebileht, Facebook

Foto: Peeter Langovits, PM/Scanpix

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia.