Kallas kinnitas, et Ansip teatab lähiajal tagasiastumisest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. veebruar 2014 kell 16:59RESTARTEuroopa Komisjonist taanduv Siim Kallas ütles Kuku raadio saates “Nädala tegija”, et peaminister Andrus Ansip teatab oma tagasiastumisest juba lähiajal, vahendas ERR.

 

Saatejuht Kärt Anvelti küsimusele, millal peaminister Andrus Ansip võiks teatada oma tagasiastumisest, vastas Kallas, et jätab selle Ansipi otsustada, kinnitades samas valmidust saata Ansip kohe Euroopa Komisjoni transpordivoliniku kohale teda ennast asendama.

Kuigi Ansip ütles täna, et Kallase koht Euroopa Komisjonis võib kuni sügiseni tühjaks jääda, kui temast uus valitsusjuht saab, nentis Kallas, et Euroopa Komisjonile selline samm kindlasti ei meeldiks ja Eesti peaks ikkagi asendusvoliniku saatma.

Seda, kellega ta peaministriks saades koalitsiooni moodustaks, ei soovinud Kallas välja öelda, lisades, et temale ei ole erakondade esimeestest keegi selles küsimuses veel helistanud.

Kallas nimetas ka olulisemad teemad, millele ta peaministrina enim tähelepanu pööraks, öeldes, et Eestis on tulud väga väikesed ning vahe sissetulekute vahel on väga suur. Teisena nimetas Kallas sotsiaalse kaasava majanduspoliitika rakendamist ja kolmandana aktiivset poliitilist diskussiooni, kus inimesed väljendavad oma arvamusi.

Kallas pidas oluliseks ka julgeoleku teemat, rõhutades prioriteeti hoida kaitsekulutusi 2 protsendi juures.

 

Allikas: ERR

Foto: Scanpix / Mihkel Maripuu

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.