Eurosaadikud nõuavad Kallase tagasiastumist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. märts 2014 kell 9:22Euroopa Parlamendi saadikud Indrek Tarandi eestvedamisel nõuavad Euroopa Komisjoni juhile José Manuel Barrosole saadetud kirjas transpordivoliniku Siim Kallase tagasiastumist, kuna ta peab Eestis läbirääkimisi peaministri kohale asumiseks, vahendab ERR.

 

Kirjas viidatakse Euroopa Liidu lepingu artiklile 17, mille järgi ei taotle ega saa komisjoni liikmed juhiseid üheltki valitsuselt, institutsioonilt, organilt või asutuselt ning nad hoiduvad kõigest, mis on kokkusobimatu nende kohustustega või nende ülesannete täitmisega.

Kallase tegevus võib pöördumise saatjate silmis olla vastuolus ka Euroopa Komisjoni voliniku tegevusjuhendiga, mille järgi volinikud peavad valimiskampaanias osalemisel tagasi astuma või ajutiselt oma volitused peatama, kirjutab EUobserver.

Barroso pressiesindaja teatel on Kallas informeerinud Euroopa Komisjoni juhti oma peaministri koha läbirääkimistest Eestis, kuid pole veel palunud oma volitusi peatada ning kõneisiku sõnul oodatakse Kallase tagasiastumist vaid siis, kui ta kinnitatakse peaministrina ametisse.

Protestikirja algataja, Euroopa Parlamendi saadiku Indrek Tarandi sõnul on Kallase juhtumi puhul tegemist näitega liiga paindlikust käitumisjuhendi tõlgendamisest: “On selge, et ta hoiab voliniku tööd tagavaravariandina, kuna ta ei ole kindel, kas Eesti parlament tema poolt hääletab. See oleks naeruväärne, kui ta jätkaks volinikuna pärast seda, kui parlament on ta maha hääletanud.”

 

Allikad: ERR, EUobserver

Foto: Egert Kamenik, PM/EMF, Scanpix

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt