Riigikogu: Eesti toetab meedia iseregulatsiooni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. september 2013 kell 15:42stack-of-newspapersEesti toetab eelkõige meedia iseregulatsiooni, et turuosalised leiaksid ise parimaid viise toimetulekuks, leidis reedel riigikogu Euroopa Liidu (EL) asjade komisjon. Meediavabaduse ja -pluralismi tagamise olulisust audiovisuaalmaailmas arutanud komisjoni hinnangul on vaba ja sõltumatu meediasüsteemi ning -pildi mitmekesisuse tagamine euroopaliku kultuuripoliitika üks eeldusi, teatas reedel riigikogu pressiteenistus.

 

“Kuna Eesti meediaomanike ring on suhteliselt kitsas, peame oluliseks soodustada erinevas suuruses meediaettevõtete head juurdepääsu turule. Lisaks suurtele meediaettevõtetele peaks soosima ka sõltumatut alternatiivset meedia tootmist. Samas tuleb tagada tasakaal meediaõiguste ning inimeste õiguste ja vabaduste vahel,“ ütles komisjoni esimees Arto Aas pressiteenistuse teatel.

Seoses turu väiksusega on Eestile jätkuvalt oluline toetada riigi vahenditest nii avalik-õiguslikku ringhäälingut kui ka mitmekesist kultuuriväljaannete võrgustikku. Nende omavahelises dialoogis tuleb analüüsida uusi funktsioone, väljakutseid ja võimalusi digiajastul. Samuti tuleb uurida, kas kõigil on piisav juurdepääs nii kodumaisele kui ka rahvusvahelisele meediale, teatas pressiteenistus.

 

 

Allikad: BNS, Riigikogu

Loe lisaks: Avaliku Sõna NõukoguFoto: beingyourownpublicist.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt