Parlamendikompassi abil leiad oma vaadetele lähima riigikogulase

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. september 2013 kell 14:21kompassAlates tänasest, 27. septembrist saavad inimesed oma käsutusse uue veebikeskkonna Parlamendikompass 2013mis võimaldab selle kasutajal leida riigikogu liikmete hulgast oma poliitilistele eelistustele kõige rohkem vastava saadiku.

 

Sobivuse arvutamise aluseks on alates 2011. aasta valimistest riigikogus töötavate parlamendliikmete reaalne käitumine 30 seaduseelnõu ja eelnõu muudatusettepaneku hääletamisel. Parlamendikompass näitab, millisel määral kattuvad veebikeskkonna kasutaja ja rahvaasemike eelistused, teatas Tartu ülikooli riigiteaduste instituut BNS-ile.

Sarnane platvorm www.valijakompass.ee oli kasutusel ka 2011. aasta riigikogu valimiste eel, mil seda proovis ligi 100 000 unikaalset kasutajat. Erinevalt valijakompassist on aga parlamendikompassiga leitava sobivuse aluseks riigikogu liikmete reaalne käitumine hääletamisel, mitte erakonna valimislubadused või üldine poliitiline ideoloogia.

Parlamendikompass on loodud Tartu ülikooli riigiteaduste instituudi, teaduskeskus AHHAA, Eesti Rahvusringhäälingu ja e-riigi akadeemia koostööna. Projekti finantseerib Tartu ülikooli rektori fond.

 

 

Allikad: BNS, Parlamendikompass

Pilt: parlamendikompass.err.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt