Brüssel plaanib meediat suukorvistada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. jaanuar 2013 kell 11:28Euroopa meediaväljaanded seisavad silmitsi karmide reeglitega, mida hakkavad jõustama sõltumatud, ulatuslike uurimis- ja karistuslike volitustega ametkonnad, vahendab E24.ee.

Nimelt on Euroopa Komisjoni asepresidendi Neelie Kroesi poolt aasta tagasi ellu kutsutud kõrgetasemeline töörühm jõudnud järeldusele, et Euroopa Liit vajab uusi reegleid, mis tagavad selle, et ajakirjanikud ja meediaorganisatsioonid käituksid vastutustundlikult ega kuritarvitaks oma võimu.

“Kõikidel EL-i liikmesriikidel peaksid olema sõltumatud meedianõukogud, mille koosseis peaks olema poliitiliselt ja kultuuriliselt tasakaalus ning sotsiaalselt mitmekesine,” seisab töörühma raportis. Asjakohast töörühma juhib endine Läti president Vaira Vike-Freiberga.

“Nimetatud organid omandaksid volitused uurida kaebusi ja neil peaks olema reaalne meelevald oma otsuseid jõustada, näiteks määrata trahve, anda korraldusi vabanduste avaldamiseks trükis või eetris ning võtta ära [ajakirjanduslik] tegevusluba,” seisab dokumendis.

Ühtlasi tahab töörühm, et riikide meedianõukogud alluksid Euroopa Komisjoni kontrollile – see mõte pälvib ilmselt paljude väljaannete vastuseisu, sest lõhnab poliitilise sekkumise järele.

Kroes tervitas “uudseid ja raamidest väljuvaid” soovitusi, kuid ütles, et Euroopa Komisjon võtab veidi aega ettepanekute seedimiseks, enne kui esitab seadusettepanekud.

 

Copyright The Financial Times Limited 2013

Täispikk artikkel E24.ee-s.

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt