Riigikogu juhatus saatis petitsiooni “Tõstame parvlaev Estonia vraki üles” menetlemiseks õiguskomisjonile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. detsember 2019 kell 14:34Riigikogu juhatus teatas 10. detsembril, et keskkonnas Rahvaalgatus.ee vajalikud 1000 häält kokku kogunud petitsioon “Tõstame parvlaev Estonia vraki üles“ edastati menetlemiseks õiguskomisjonile. Kohtumise kuupäeva veel paika pandud pole, ent seaduse järgi on menetlemiseks aega 175 päeva.

 

Petitsioonis seisab:

1994. aasta 28. septembri öösel uppus reisil Tallinnast Stockholmi parvlaev Estonia. 25 aastat on inimeste meeli painanud küsimused, millele on võimatu saada vastuseid, kui parvlaev Estonia vrakki korralikult ei uurita. Nimelt on ametlikus loos mitmeid vasturääkivusi, mille osas kuivalt teoretiseerides ilmselt kunagi selgust ei saabu. Veerand sajandit on jauratud ja valitsus on leidnud vabandusi, miks seda teemat eirata.

Toetame hukkunute omakseid, kes on aastaid teinud pingutusi selleks, et Estonia huku uurimine taasavada.

Ettepanek

Tõstame parvlaev Estonia vraki üles. Riigikogu peaks arutama, kas selle jaoks eraldada mingi summa riigieelarvest, kasutada mõne rahvusvahelise fondi abi või leidma mingid muud võimalused. Tehniliselt ei ole selline ettevõtmine tänapäeval midagi kaelamurdvat. On vaja asi lihtsalt ära teha. Aeg on küps, aitab jamast!

Põhjendus

Rahvas soovib vastuseid ja riigil on aeg neid anda.
(Tekst on meelega lühike, et kõik jaksaksid läbi lugeda ja rahulikult otsustada – teema on tuttav kõigile ja ei vaja pikemat selgitust).

 

Vaata ka: Rahvaalgatus

Pilt: bowshirt / DeviantArt

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt