Riigikogule anti üle petitsioon, mis nõuab parvlaev Estonia vraki ülestõstmist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. november 2019 kell 14:42Täna, 18. novembril kell 12 päeval kohtus Riigikogu esimees Henn Põlluaas Toompeal Hando Tõnumaaga, et võtta formaalselt vastu viimase algatatud petitsioon Tõstame parvlaev Estonia vraki üles“, mille 1000+ allkirja ise olid eelnevalt digitaalsel kujul juba Riigikogule edastatud.

 

Sündmust olid kajastamas mitmed meediakanalid ning Riigikogu esimees näitas üles huvi parvlaev Estonia huku asjaolude uue uurimise kohta, öeldes, et ka tema isiklikult pooldab 25 aastat tagasi toimunu kohta tõe välja selgitamist.

Põlluaas ütles, et algatatakse nõuetekohased protseduurid rahvaalgatuse menetlemiseks ja sõnas, et kindlasti teavitatakse avalikkusele, millal toimub petitsiooni arutelu. Selle kohta, kas küsimust arutatakse avatud koosolekul või suletud uste taga (nagu juhtus hiljuti kanepi-petitsiooniga) Riigikogu esimees selgesõnalist vastust ei andnud, ent kinnitas, et vähemalt Tõnumaa ise sellele koosviibimisele pöördumist tutvustama kindlasti kutsutakse.

Kohalviibinud ajakirjanikud näisid samuti teemast huvitatud ja ei esitanud asjasse puutumatuid küsimusi. Ruumis tunduski valitsevat üksmeel ja siiras huvi Estonia hukku puudutava tõe vastu.

Avalikkuse suurt huvi Estonia vraki põhjalikuma uurimise osas näitab muu hulgas ka asjaolu, et oktoobri jooksul 1097 allkirja kogunud petitsiooni kohta käiv uudis sai Telegram.ee lehel üle 11 000 jagamise.

 

Petitsiooni käekäiku saab jälgida siin: Rahvaalgatus.ee

Fotod: Telegram

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt