Riigikogu õiguskomisjon võtab 11. veebruaril teemaks petitsiooni “Tõstame parvlaev Estonia vraki üles”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. veebruar 2020 kell 14:37Täna saabus Telegrami postkasti Riigikogu õiguskomisjoni nõunikult Linnar Liivamäelt teade, et 11. veebruaril kell 14 algaval koosolekul on komisjoni päevakorras 1097 allkirjaga kollektiivse pöördumise “Tõstame parvlaev Estonia vraki üles“ arutelu. “Olete pöördujate esindajana palutud pöördumist tutvustama ja arutelus osalema,” seisis Hando Tõnumaale adresseeritud kirjas.

 

Hetkel ei ole teada, kas arutelu on lubatud salvestada või mitte, ent anname endast parima, et koosolekul toimunu võimalikult täpselt lugejani tuua.

Petitsioonis seisab:

1994. aasta 28. septembri öösel uppus reisil Tallinnast Stockholmi parvlaev Estonia. 25 aastat on inimeste meeli painanud küsimused, millele on võimatu saada vastuseid, kui parvlaev Estonia vrakki korralikult ei uurita. Nimelt on ametlikus loos mitmeid vasturääkivusi, mille osas kuivalt teoretiseerides ilmselt kunagi selgust ei saabu. Veerand sajandit on jauratud ja valitsus on leidnud vabandusi, miks seda teemat eirata.

Toetame hukkunute omakseid, kes on aastaid teinud pingutusi selleks, et Estonia huku uurimine taasavada.

Ettepanek

Tõstame parvlaev Estonia vraki üles. Riigikogu peaks arutama, kas selle jaoks eraldada mingi summa riigieelarvest, kasutada mõne rahvusvahelise fondi abi või leidma mingid muud võimalused. Tehniliselt ei ole selline ettevõtmine tänapäeval midagi kaelamurdvat. On vaja asi lihtsalt ära teha. Aeg on küps, aitab jamast!

Põhjendus

Rahvas soovib vastuseid ja riigil on aeg neid anda.
(Tekst on meelega lühike, et kõik jaksaksid läbi lugeda ja rahulikult otsustada – teema on tuttav kõigile ja ei vaja pikemat selgitust).

 

Vaata ka: Rahvaalgatus

Pilt: bowshirt / DeviantArt

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt