Riigikogus tuleb VEB fondi uurimiskomisjon

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. jaanuar 2013 kell 9:35riigikogu

Foto: Rastrojo (D•ES) – Üleslaadija oma töö, CC BY-SA 4.0

Riigikogu moodustab lähiajal VEB fondi tegevuse uurimiskomisjoni, parlamendifraktsioonid esitavad ühise eelnõu sel nädalal, kirjutab E24.ee.

Sotsiaaldemokraatide riigikogufraktsiooni aseesimees Eiki Nestor ütles, et erikomisjon alustab tööd nii kiiresti kui võimalik. Sotsid esitasid kaasfraktsioonidele uurimiskomisjoni moodustamise ettepaneku juba mõned päevad tagasi.

Kui veel kolmapäeval (23. jaanuaril) suhtusid Reformierakonna liikmed uurimiskomisjoni moodustamisse tõrjuvalt, siis neljapäeva hommikul teatati, et toetatakse uurimiskomisjoni moodustamist. Ka teine valitsuspartei, IRL teatas neljapäeval toetusest komisjoni moodustamisele. Oma toetusest on teada andnud ka Keskerakond. Erikomisjoni moodustamiseks on vajalik lihthäälteenamus.

Eesti Panga audit, mis avalikustati eelmisel nädalal, leidis, et 1995. aastal on keskpank esitanud Vnešekonombankile valeandmeid Vene firma TSL International nõude kohta. Viinavabrikant Aleksandr Matti firma TSL International sai pärast selle kirja saatmist Vnešekonombankis külmutatud rahast kätte 32,3 miljonit dollarit. Eesti Pank abistas Matti ka hiljem, et raha kätte saada.

Täispikk artikkel E24.ee-s.

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt