Mart Laar Eesti Pangas = nõukogu esimehe ametikoha politiseerimine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. aprill 2013 kell 8:57Mart_Laar,_2011

Riigikogu nimetas Isamaa ja Res Publica liitu kuuluva kauase tipp-poliitiku Mart Laari Eesti Panga nõukogu esimeheks, kuid opositsiooni hinnangul on koalitsioon järjekordselt ühe kõrge ametikoha politiseerinud, kirjutab ERR.

 

Kohe pärast ametisse nimetamist teatas Laar, et lahkub nüüd parlamendist. Laari sõnul ei kavatse ta lahkuda IRLi ridadest, kuid aktiivselt tegevpoliitikas osalemisest loobus ta juba eelmise aasta jaanuaris, mil ta IRLi suurkogul valiti erakonna auesimeheks, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Ometi on IRLi esimees Urmas Reinsalu öelnud, et Laari keskpanga nõukogu juhiks asumine ei tähenda tema kõrvale jäämist poliitikast. Seetõttu leiab opositsioon, et koalitsioon on politiseerinud järjekordselt ühe kõrge ametikoha.

“Panga nõukogu esimehe üks seadusest tulenevaid ülesandeid on ka nõukogu liikmete kandidaadid riigikogu ette tuua või välja käia. Ma loodan, et poliitiline panga nõukogu esimees ei hakka meie ette tooma ainult poliitilisi kandidaate. Selle koalitsiooni senine praktika on küll täita kõikvõimalikud ametikohad poliitilise koalitsiooni kandidaatidega,” ütles riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Sven Mikser.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson märkis, et nende erakond on põhimõtteliselt vastu selle, et põhiseaduses nimetatud ametikohad täidetakse parteipoliitiliste kokkulepetega. “Kui oleks püütud leida kõige kompetentsemat Eesti Panga nõukogu esimeest, siis on ka täna Eesti Pangas professionaale, majandus- ja õigusprofessoreid, kes seda kohta oleks erapooletult täitnud,” lisas ta.

Laari kandidatuuri esitanud president Toomas Hendrik Ilves ütles täna oma avalduses, et ta on kindel, et Laar tegutseb Eesti Panga nõukogus sõltumatu ja erapooletu juhina ning on hea partner keskpanga presidendile Ardo Hanssonile. Viimast julges kinnitada ka rahanduskomisjoni esimees Sven Sester (IRL).

“Need inimesed, kes teavad Mart Laari lähemalt, on näinud, et tema otsused on alati üldiselt suunatud kogu Eesti jaoks,” sõnas Sester. Ka Laar ise kinnitas, et ei ole üheski ametis ajanud erakonnaasja, vaid teinud otsuseid, mida on pidanud Eestile vajalikuks. “Kuigi need otsused, ma tunnistan, on olnud tihtipeale erakonnale kahjulikud. Sellepärast, et igal ägedal sammul on nii toetajaid kui vastaseid ja neid olen ma elus üsna palju astunud,” nentis ta.

Eelseisva töö kohta ütles Laar, et kavatseb keskpanga nõukogu juhina hoida seniseid traditsioone, kuid kindlasti tuleb luua keskpangas hoiatussüsteem, mis annaks varakult majandusohtudest teada.

 

Allikas: ERR

Foto: Wikimedia

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt