Riigikogu VEB fondi komisjon teatab oma otsusest alles peale valimisi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. märts 2013 kell 9:44 

Riigikogu moodustas teisipäevase otsusega uurimiskomisjoni VEB fondiga seotud asjaolude väljaselgitamiseks. Võrreldes algselt esitatud eelnõuga nihutati Reformierakonna ettepanekul komisjoni lõpparuande tähtaeg 1. oktoobrilt detsembri algusesse. Reformierakond pidas oluliseks, et VEB fondi puudutavad küsimused ei tõuseks 20. oktoobril peetavate kohalike valimiste teemaks.

 

Komisjoni moodustamise poolt oli 82 riigikogu saadikut, vastu ja erapooletuid ei olnud. Komisjoni liikmed on Andres Anvelt, Aivar Riisalu, Väino Linde, Marko Pomerants ja Rainer Vakra ning asendusliikmed Neeme Suur, Heimar Lenk, Kalle Jents, Priit Sibul ja Deniss Boroditš.

Komisjon hakkab uurima, kuidas sattusid 1995. aastal Eesti Pangast Venemaale läinud kirja valeandmed, mis võimaldasid ärimees Aleksandr Matil saada kätte Venemaa Vnešekonombankist 32 miljonit dollarit justkui seal külmutatud raha. Reaalselt polnud Matil seda raha Venemaale kinni jäänud, ent kirja abil sai ta raha välja võtta.

Kirjale andis allkirja tollane Eesti Panga president Vahur Kraft.

Komisjon peab esitama oma töö tulemuse lõpparuande riigikogule ja avalikkusele hiljemalt 2013. aasta 2. detsembriks. Otsus jõustub Riigi Teatajas avaldamisele järgneval päeval.

Allikad: BNS, Delfi

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt