Rootsi kuumad uudised 4.–17. märts

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. märts 2013 kell 10:27 

Rootsis on meedia hakanud grillima poliitikuid kerjuste teemal

Rootsis on meedia viimasel ajal tõstnud üles küsimuse, miks on pealinna tänavatele ilmunud Rumeeniast pärit kerjused, mis on nende tegelik Rootsi rändamise põhjus, kui suur on nende häda tegelikult ning kes ja kuidas peaks tegelema nende kodumaale tagasisaatmisega. Selliste küsimustega on pöördutud ka poliitikute poole, saamaks teada, kas nende arvates on tegemist poliitikatasandi probleemiga ja kas poliitikutel on ka mingeid ideid selle probleemi lahendamiseks. Link.

 

Rootsi ei vea sisserännet välja?

Rootsis on päevakorras küsimus, kas riik ikka tuleb toime praeguseks väljakujunenud sisserändega ning kas mitte poliitikud pole kaotanud kogu olukorra üle kontrolli. Eelmisel aastal anti positiivne vastus 111 000-le asüülitaotlejale, samal ajal kasvas asüülitaotlejate arv võrreldes 2011. aastaga koguni 48%. Naabritega võrreldes andis Rootsi asüülitaotlustele positiivseid vastuseid Soomest kaheksa, Taanist viis ja Norrast kaks korda rohkem. Euroopa mastaabis on aga Rootsi vastavas edetabelis Saksamaa ja Prantsusmaa järel kolmandal kohal. Link.

 

Põhjamaine dieet tervisele kasulik

Vastavalt Põhjamaade Ministrite Nõukogu (Norden) poolt Rootsis, Taanis, Soomes ja Islandil teostatud uuringule vähendab tervislik põhjamaine dieet südame-veresoonkonna haiguste ja 2. tüüpi diabeedi riski. Norden on uuringu tulemuste toetamiseks avaldanud oma kodulehel ka juhised, kuidas Põhjala toitu kõige tervislikumalt valmistada. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt