Tallinna linnaametnikud sahkerdasid invaliidide parkimislubadega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. oktoober 2013 kell 8:55Tallinna transpordiameti töötaja avastas kuluaarijutte kontrollides, et täiesti terved linnaametnikud kasutasid invaliidide parkimislube, kirjutas kolmapäeval Eesti Päevaleht. Linnatranspordi peaspetsialist Aado Kuuse, kelle töö on invakaartide järelevalve, saatis parkimiskorralduse andmekogu haldajale päringu, mille vastusest selgus, et kaks kehtivat invakaarti on abilinnapea Taavi Aasa endise nõuniku ja praeguse Põhja-Tallinna Linnaosavalitsuse vanema asetäitja Priit Kutseri nimel. Kaarti on kasutanud ka Aasa praegune nõunik Siret Kotka, vahendas BNS.

 

Eesti Päevaleht kirjutab linnavalitsuse infosaali töötajatele viidates, et Kutser käis infosaalis kaarti kauplemas ja sai selle hiljem osakonna juhi Ruth Pärnalt. Kutseril polnud dokumenti, mis tõestaks, et tal just invaluba vaja on.

Linnavalitsus oleks pidanud algatama ametkondliku uurimise ja selgitama välja, kes ja miks nende dokumentide jagamise otsustas. Küsimus polnud ainult selles, et lube vormistati topelt. Isiku nimel, kellele parkimisluba kirjutati, puudus registris arstitõend ehk teisisõnu, tema taotlus poleks tohtinud ametnikelt mingil juhul heakskiitu saada.

Transpordiameti juhid aga otsustasid asja kinni mätsida ja süüdistasid juhtunu paljastanud Aado Kuuset nina toppimises delikaatsetesse isikuandmetesse. Pärna sõnul on parkimisload nummerdatud ja nende väljastamine väga rangelt reglementeeritud ning seetõttu on igasugune pettus põhimõtteliselt välistatud. Tema jutule oleks keeruline vastu vaielda, kui ainult tema linnavalitsuse infosaalis töötanud endised alluvad, kellega Eesti Päevaleht vestles, vastupidist ei väidaks. Töötajad kinnitasid, et Kuuse jutt korruptiivse lõhnaga sahkerdamisest vastab tõele.

Saalitöötajate sõnul käis endale invaparkimisluba nõudmas hulk inimesi, kel polnud esitada invaliidsust tõendavaid dokumente. Sellest polnud aga lugu, sest sageli käskis neile parkimiskaardi välja anda osakonnajuhataja Pärn ise. “Ei vasta tõele,” kinnitas Pärn. Kutser aga teema kommenteerimiseks sel nädalal ajakirjaniku telefonikõnedele ega e-kirjadele ei vastanud. Nädala alguses teatas Pärn, et üks Kutseri nimel olnud parkimiskaart on nüüd kehtetuks tunnistatud

Leht kirjutab, et kui linnavalitsuse infosaali teenindaja keeldus ilma tõendita parkimisluba andmast, pöördusid nõudlejad linnatranspordi osakonda ja said ikkagi oma tahtmise. Kõik nõudlejad paistsid olevat ülemustele tuttavad inimesed. Kui infosaali töötajad keeldusid ilma tõendita kaart väljastamast tuli osakonna juhataja Pärn isiklikult selle väljastamist nõudmas.

 

 

Allikad: BNS, EPL

Foto: hendersonvillelittletheater.org

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt