Valimisliit kaebas Tallinna linnavõimu kohtusse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. detsember 2013 kell 20:07Valimisliidu Vaba Tallinna Kodanik liikmed pöördusid täna Tallinna linnavõimu vastu halduskohtusse. Kohtusse pöördumise taotlus on, et tühistataks Tallinna linnaosade halduskogude koosseisude kinnitamise ja seal muudatuste tegemise komisjoni 06. novembril tehtud otsus või tuvastaks alternatiivina selle õigusvastasus.

 

Valimisliidu liikmed leiavad, et Tallinna linnavolikogu komisjon on halduskogusid moodustades eiranud Tallinna põhimääruse regulatsiooni ning selle kooskõlalise tõlgendamise vajadust põhimääruse enda sätete, põhiseaduse ja Euroopa Kohalike Omavalitsuste Hartaga, teatas valimisliidu esindaja reedel.

“Linnaosade halduskogudesse peaks lisaks linnavolikogu liikmetele saama kuuluda ka nende nimekirjade kandidaadid, keda kohalikud elanikud eelistasid, hoolimata nimekirjade ülelinnalistest valimistulemustest. Linnaosade halduskogud muutuvad vastasel juhul parteistunud ning kohalike inimeste soove ning esindamisvajadust mittearvestavateks funktsioonita üksusteks,” ütles Mähe Seltsi juht Erik Vest.

Tema sõnul on riigikogus esindatud erakonnad järjekindlalt piiranud uute poliitiliste jõudude ja kodanikeühenduste juurdepääsu parlamendis ja kohalike omavalitsuste esinduskogudes tehtavale poliitikale.

“Näiteks on valimisliidud keelustatud riigikogu valimistel, samuti püüti seda teha 2002. aastal kohalike valimiste puhul. Järjekordne parlamendierakondade ühine samm on Tallinna põhimääruse niisugune tõlgendamine, et linnaosade halduskogudesse ei saa kuuluda linnaosades enim hääli kogunud kandidaadid. Seetõttu pöördume meie valijate huvide kaitseks kaebusega Tallinna halduskohtusse,” ütles Vaba Tallinna Kodaniku esindaja Brit Kerbo.

Valimisliit Vaba Tallinna Kodanik on ühendus, mis kogus kohaliku omavalitsuse valimisel ligi 9000 häält.

 

Allikad: BNS, Vaba Tallinna KodanikKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt