Viisitamme sõnul pesi reklaamifirma KE musta raha

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. oktoober 2013 kell 9:18Keskerakonna endise tegevsekretäri Mart Viisitamme sõnul liiguvad erakonna rahastamisel suured summad nii, et reklaamifirma esitab fiktiivsete teenuste eest arve, aga kuhu raha sealt edasi suunatakse, on võimatu välja selgitada, vahendab BNS.

 

Viisitamm rääkis Eesti Päevalehele, et tema erakonnas olemise ajal oli seal käibel mõiste “otse Ideasse”, mis tähendab, et raha suunati otse Keskerakonna kampaaniajuhi Paavo Pettai reklaamifirmasse Idea.

“Üldjuhul käis kampaaniakulude maksmine erakonna kaudu, aga mõnikord läksid summad otse reklaamifirmasse. Avalikult näidati üht arvet, aga tegelikult tasus ettevõtja hoopis teise summa,” ütles Viisitamm.

Ta märkis, et kui must sularaha kajastub vähemalt kampaania eelarves, siis sellise skeemiga ei jää mingit jälge. Viisitamm ei osanud kinnitada ega ümber lükata, kas Tallinna linnavalitsuse tellimused Pettaile olid teadlikult ülepaisutatud, kuid märkis samas, et kõik Idea tulud tundusid talle toona täiesti ebamõistlikud.

 

Allikad: BNS, Eesti Päevaleht

Foto: Jüri Kaljundi / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt