Ravimtaimed, mis aitavad leevendada ärevust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. juuni 2021 kell 13:0614317lavenderÄrevushäire on termin, mis koondab enda alla erinevad foobiad, paanikahood, obsessiiv-kompulsiivse häire aga ka post-traumaatilise stressihäire. Mis iganes nime see häire kannab – igal juhul takistan selgelt mõelda ja igapäevaelus häid otsuseid vastu võtta. Kõige tõhusam meetod ärevushäirete raviks on psühhoteraapia, kuid looduses on mitmeid abivahendeid, millega aju verevarustust parandada, stressihormoone alandada ja ärevushäirete intensiivsust vähendada või neist paranemist toetada.

 

Ärevushoogudega võib kaasneda südamekloppimine, valu rindkeres, lämbumistunne, nõrkus- ja ebareaalsustunne, sageli kaasneb surmahirm, hirm kaotada kontroll enese üle või hulluks minna. Ärevushäired on kaugelt tõsisemad probleemid, kui igapäevane muretsemine töökoha pärast või koosolekul esinemise hirm. Ärevushäire tõttu ei suuda inimesed sageli efektiivselt töötada, õppida, suhelda või stabiilselt lähisuhetes püsida. Ebarealistlik mõtisklemine ning seeläbi säiliv ülemäärane ärevus viib neid inimeste, kohtade ja tegevuste vältimiseni. Ärevushäired on ilma ravita suhteliselt püsivad seisundid, mis omavad pikaajalisi ja kogu elu mõjutavaid tagajärgi. Nende ravimata jätmisel on aga kõrge hind nii indiviidi kui ühiskonna tasemel. Seetõttu on väga oluline otsida selle vastu abi, tegeleda enda mõtete ja hirmude lahtimõtestamisega ning toetada seda sobiva taimeraviga.

Hõlmikpuu ehk gingko biloba

See unikaalne puu on elav fossiil – nimelt on see üks väheseid puid , mis elas üle jää-aja ning on levinud maailmas tänapäevanigi, kuigi pikka aega arvati, et see on välja surnud. Hõlmikpuust valmistatud preparaadid aitavad parandada vereringet ning verevoolu ajju, aidates sel moel meelt värskendada ja toimides loodusliku antidepressandina. Inimestele, kes peavad sooritama tõsist tähelepanu nõudvaid ülesandei

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt