Telegrami uudised (37/22): peavoolumeedia on loobunud peaministri siidikinnastega käsitlemisest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. september 2022 kell 21:34Fotokollaaž: Canva.com

Teie ees on Telegramile silma jäänud uudised 2022. aasta 37. nädalast ehk ajavahemikust 12.-18 september. Möödunud nädalal hakkas silma see, et ka peavoolumeedia on rohkem hakanud kritiseerima peaministri sisepoliitilisi samme.

 

Nii maailmast kui ka Eestist tuli häid uudiseid pandeemia ja isegi vaktsineerimise lõpu kohta, energiakriis aga käib täistuuridel.

Vaata lähemalt:

 

1

https://www.aripaev.ee/juhtkiri/2022/09/16/peaminister-kolistab-vana-tuttavat-ambrit

Äripäeva meelest hakkab juba käekirjaks kujunema, et kriiside puhul ei paku peaminister niivõrd lahendusi, kuivõrd otsib süüdlasi. „Sarnast mustrit oleme varem näinud nii elektritoetuste puhul kui ka koroonalainetes,“ kirjutab Äripäev, lisades, et peaministrit iseloomustab täielikult empaatiavõimetuse puudus ja seetõttu tulevad ka sisepoliitilised ämbrid. Leht soovitab Kallasele inimeste ja ettevõtete süüdistamise asemel neile hoopis kaasa tunda ja lahendusi välja pakkuda.

https://etv.err.ee/1608709636/terevisioon

Veelgi tulisemaks köeti peaministri jalgealune ETV „Terevisioonis“, kui saatejuht Liisu Lass Kaja Kallast otseeetris grillis. Ajakirjanik Inga Raitar kommenteeris seepeale sotsiaalmeedias: „Esimest korda viimastel aastatel kuulen riigimeedias juhtreformikatele sirgeselgset jõulist küsimute esitamist ja oma küsimusest mitte poliitteflonvastusega üle rullida laskmist.“ Soovitame antud saatelõiku järelvaadata.

 

Jätkame Telegrami uudistega. Saime taas mõtlema panevat teavet Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuselt ehk TEHIK-ult.

2

https://www.telegram.ee/eesti/tehik-teist-aastat-jarjest-on-eestis-korge-liigsuremus

Teist aastat järjest on Eestis kõrge liigsuremus

Koroonapettusega alanud ja põhiseadusega vastuolus olevad inimkatsed survestatud vaktsineerimise näol annavad juba teist aastat järjest selge ülevaate vaktsiinide “tõhususest”: ka tänavu sureb aastas eestlasi oluliselt üle keskmise. Nimelt näitab statistika, et kui eelmisel aastal suri 3000 iniemst üle keskmise, siis sel aastal võib see arv jääda 2500 kanti.

Kuid sellega asi ei piirdu.

https://www.telegram.ee/eesti/tanavu-7-kuuga-sama-palju-vaktsineeritud-surnuid-6000-kui-mullu-terve-aastaga

Selgub ka, et tänavu on 7 kuuga sama palju vaktsineeritud surnuid (6000+) kui mullu pea aastaga

Möödunud aasta detsembri lõpus saatis TEHIK Telegramile info, et tollase seisuga oli 2021. aastal surnud ligi 6200 1 või 2 korda vaktsineeritud inimest.

Käesoleva aasta septembris saatis TEHIK Telegramile tabeli, millest näeme, et ainuüksi 2022. aasta esimese seitsme kuuga on surnud 6240 inimest, kes on saanud 1-4 koroonavaktsiini süsti.

Kusjuures sel aastal on koroonasurmasid pea poole vähem kui aasta tagasi. Millal hakatakse uurima vaktsineerimise ja liigsurmade seost?

 

3

https://www.telegram.ee/eesti/petitsioon-ootab-allkirju-koigile-koroonasurmadele-tuleb-teha-ekspertanaluus

Rahvaalgatus.ee lehel on üleval uus algatus, millega nõutakse Riigikogult koroonasurmadele ekspertanalüüsi tellimist.

Idee pärineb kohtuarst Ilona Drikkitilt, kes tegi sama ettepaneku 2022. suvel eetris olnud Telegrami Podcastis.

Oma allkirja saad lisada Rahvaalgatus.ee lehel.

https://rahvaalgatus.ee/initiatives/6b4357a8-d8fb-4150-be43-045335029c7c

 

4

https://www.telegram.ee/maailm/usa-president-joe-biden-koroonaviiruse-pandeemia-on-labi

USA president Joe Biden: koroonaviiruse pandeemia on läbi

USA president Joe Biden ütles telekanali CBS saates “60 minutit”, et pandeemia on möödas.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) juht Tedros Adhanom Ghebreyesus ütles eelnenud nädalal samuti, et pandeemia lõpp on lähedal.

Viroloog Irja Lutsar ütles juba mitu nädalat tagasi Õhtulehele, et “koroonapandeemia lõpeb siis, kui see saab läbi meie peades“.

Huvitav, et aina enamad inimesed hakkavad mõistma, et kogu inimkonda ohustavat pandeemiat pole kunagi olnudki.

 

5

https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/video-tohustusdoosile-uuendatud-koroonavaktsiini-testiti-8-hiire-peal

Hoolimata Bideni väljaöeldust tehakse USA-s kampaaniat tõhustusdoosile, mida on tertitud tervelt 8 hiire peal

 

6

https://www.telegram.ee/maailm/taani-loobub-alla-50-aastaste-vaktsineerimisest-koroona-vastu

Õnneks on asjad Euroopas normaalsemad.

Taani teatas äsja, et loobuti alla 50-aastaste vaktsineerimisest koroona vastu

Taani tervishoiuamet teatas möödunud nädalal, et alla 50-aastastele taanlastele tehakse koroonasüst vaid juhul, kui nad kuuluvad riskirühma. Laste koroona vastu vaktsineerimisest loobuti juba suvel, kui terviseameti juht Søren Brostrøm tunnistas, et laste vaktsineerimine oli kasutu. Alla 18-aastastel on võimalik koroona vaktsiini saada vaid riskirühma kuuludes ja pärast arstilt individuaalse hinnangu saamist.

 

7

Loomulikult kütsid kirgi ka energiateemad.

https://www.telegram.ee/eesti/videointervjuu-kalle-grunthaliga-energiapoliitika-lahendustest

Energiapoliitika lahendustest rääkisime videointervjuus Kalle Grünthaliga

Meie mõlema hinnangul on praegune elektrihinna poliitika osa Suure Lähtestamise (The Great Reset) raames sihilikult korraldatud plaanist, mille eesmärgiks on varade ümberjagamine keskklassilt hüperrikastele. Isegi ETV hommikusaates kiideti hiljuti filosoofiat “Sa ei oma midagi ja oled õnnelik“.

Kalle selgitab, mis on EKRE-l plaanis teha energiapoliitika normaliseerimiseks ning kas see on ka päriselt tehtav olukorras, kus nähtamatul võimul on kontroll praktiliselt kõikide riikide valitsuste üle. Tegime juttu ka endiselt juhtivatel positsioonidel tegutsevate koroonaterroristide nagu Kaja Kallas jt tegevuse üle ning tänaseks kohtu poolt põhiseadusega vastuollu tunnistatud koroonapiirangutest.

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast.

Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Toimetasid Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt