Üle 5000 tänavu Eestis surnud inimese olid topeltvaktsineeritud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. detsember 2021 kell 13:42Foto: weyo / Adobe Stock + Canva.com

Teatavasti on enneolematu vaktsiinikampaania saatel käesoleval aastal surnud üle 3000 inimese rohkem kui viimase 10 aasta keskmine näitaja. Telegramil õnnestus vandeadvokaadi Robert Sarve abiga saada Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuselt (TEHIK) kriitilist koroonastatistikat, mida Terviseameti ja Kriis.ee mitmetahulise interaktiivse vaktsineerimisinfo veebilehel ei avaldata. Nimelt soovisime teada, kui palju tänavu surnud inimestest olid vaktsineeritud.

 

Avaldame TEHIK-i vastused muutmata kujul:

Andmed selle kohta, kui paljud sellel aastal surnud isikutest olid saanud vähemalt ühe COVID-19 vastase vaktsiini (võimalusel palun vastav statistika välja tuua ka vaktsiinide tootjate lõikes).

Rahvastikuregistri andmetel on sel aastal surnud 909 inimest, kelle vaktsineerimiskuur on olnud pooleli.

Jaotus vaktsiiniti (vaktsiini nimi): Comirnaty 675 inimest, Spikevax 79 inimest, Vaxzevria 155 inimest.

Andmed selle kohta, kui paljud sellel aastal surnud isikutest olid saanud vähemalt kaks COVID-19 vastast vaktsiini (võimalusel palun vastav statistika välja tuua ka vaktsiinide tootjate lõikes).

Rahvastikuregistri andmetel on sel aastal surnud 5279 inimest, kelle vaktsineerimiskuur on olnud  lõpetatud.

Jaotus vaktsiiniti (vaktsiini nimi): Comirnaty 4066 inimest, COVID-19 Vaccine Janssen 446 inimest, Spikevax 382 inimest, Vaxzevria 385 inimest.

Surma põhjuse andmed on surma põhjuste registris (Tervise Arengu Instituut).

Margus Arm, direktor

 

Meie küsisime:

  1. Kui paljudele inimestele on väljastatud läbipõdemise tõend?
  2. Kui paljudel on hetkel kehtiv läbipõdemise tõend?
  3. Kui paljud läbipõdenud on ennast hiljem vaktsineerinud?
  4. Kui paljud inimesed on 2021. aastal pärast esimest vaktsiinidoosi surnud (üleüldse kokku, mitte tingimata vaktsiini tõttu)?
  5. Kui paljud inimesed on 2021. aastal pärast teist vaktsiinidoosi surnud (üleüldse kokku, mitte tingimata vaktsiini tõttu)?

 

TEHIK-i täisvastus:

 

Statistikaameti andmetel on käesoleva aasta 50. nädala seisuga tänavu Eestis surnud kokku ca 17 830 inimest. Aastas on 52 nädalat, viimase kahe nädala surnuid veel pole märgitud. Arvestades, et viimastel nädalatel on üle 350 surnu nädalas, siis tuleb see arv kokku üle 18 500. Viimase 10 aasta keskmine number oli ca 15 500 surma aastas.

Kui aastas sureb 3000 inimest enam kui tavaliselt, siis kas oleks normaalne, et valitsus/teadlased moodustaksid eraldi töörühma, kes seda fenomeni uurima hakkab?

 

Allikas: TEHIK teabenõude vastus

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt