VIDEO! Tõhustusdoosile? Uuendatud koroonavaktsiini testiti 8 hiire peal!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. september 2022 kell 15:26Foto: ekraanikuva + Billion Photos + Canva.com

Ravimiamet kirjutab oma tänases pressiteates, et Euroopa Ravimiameti (EMA) inimravimite komitee (CHMP) soovitas anda müügiloa COVID-19 vaktsiinile, mis sisaldab omikorontüve alamvarianti BA.4 ja BA.5 ning algset SARS-COV-2 tüve.

 

Huvitaval kombel ei mainita pressiteates aga kordagi, et antud kohandatud Pfizeri vaktsiiniga ei ole tehtud inimkatseid ja müügiloa aluseks oleva uuringu tulemused saadi kaheksa laborihiire peal.

Hiirtega tehtud katsed näitavad, et see kohandatud vaktsiin võib pakkuda paremat kaitset Omicroni alamvariantide vastu võrreldes algse koostisega. Kuigi inimkatsed oleksid ideaalsed, jookseme ajaga võidu, arvestades COVID-19 viiruse arengu kiirust – viirus, mis ainuüksi USA-s põhjustab praegu keskmiselt 90 000 nakatumist ja 475 surmajuhtumit päevas,” kirjutatakse USA meedias hiirkatsete läbi Omikron-tüvele kohandatud vaktsiini kaitseks. Huvitav, et kuigi omikroni letaalsust hinnatakse gripiga sarnaseks või isegi madalamaks, on inimkatseteta ravimi mass-süstimine millegi pärast õigustatud.

Vaata ka humoorikat videot:

 

Video: Karantiin

Allikad: lingid artikli sees

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt