Testi oma sõiduoskust: libedasõidurajad pühapäeviti tasuta kasutamiseks avatud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. jaanuar 2014 kell 10:23Nädalavahetusel avatakse Harjumaal kaks ning Tartus üks libedasõidurada, mis on talve jooksul pühapäeviti huvilistele tasuta kasutamiseks.

 

Sel pühapäeval avatakse kolm libedasõidurada – Laitses Aasmäe-Haapsalu ja Aseris Tallinna-Narva maantee ääres ning Tartus Raadil, mis on pühapäeviti kõigile huvilistele isikliku autoga tasuta kasutamiseks, teatas BNS-ile maanteameti pressiesindaja.

Aasmäe-Haapsalu maantee ääres asub LaitseRallyPark’i libedarada, Tallinna-Narva maantee ääres 125. kilomeetril asub Aseri autokeskuses asuv libedarada ning Tartus Raadi lennuväljal autoturu taga asuv libedasõidurada on tasuta sõitudeks avatud 26. jaanuaril, 2., 9. 16. ja 23. veebruaril ning 2. märtsil. Kohal ka instruktor, kes kell 10-17 tutvustab huvilistele rada, jagab soovitusi ja vastab küsimustele. Radadel tagab ohutuse rajameister.

Maanteeameti liikluskasvatuse talituse peaspetsialist Vitali Nesteri sõnul on juhil võimalik ohututes tingimustes saada selgust, kuidas auto libedal teel käitub. “Rajal on instruktorid, kes jälgivad, et harjutamine toimuks ohutult ja platsile ei sõidaks ülemäära palju autosid,“ ütles Nester, kelle sõnul annavad instruktorid soovijaile juhiseid ohutute sõiduvõtete omandamiseks ja harjutamiseks.

 

Allikad: BNS, Maanteeamet

Foto: decisivemagazine.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt