Euroopa Komisjon soovitab Eestil kaaluda automaksu kehtestamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. mai 2013 kell 19:30 

Kuna Eesti energiamahukus on jätkuvalt väga suur, siis soovitas Euroopa Komisjon tarbimisharjumuste muutmiseks kaaluda ka selliseid stiimuleid nagu sõiduautode maksustamine ja mootorikütuse aktsiisimäära tõstmine, vahendas BNS.

 

Energiamahukuse parandamiseks on valitsus astunud mitmesuguseid samme, kuid jõupingutusi tuleb jätkata ja veelgi tugevdada, ning seejuures tuleb täiendavat rõhku panna elamute renoveerimisele, märkis Euroopa Komisjon oma soovitustes Eestile.

Eesti uus autopark on kõige energiamahukam EL-is ning tarbimisharjumused ei ole hoolimata kütuseaktsiisi suurenenud määradest muutunud, märgiti soovitustes. Komisjoni sõnul ei ole Eesti tõenäoliselt võimeline saavutama oma kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamise eesmärki ilma täiendavate meetmeteta, mida tuleks eelkõige kasutusele võtta transpordi- ja eluasemesektoris.

Rahandusministeeriumi fiskaalpoliitika osakonna juhataja Andrus Säälik ütles ERR-i uudisteportaalile Euroopa Komisjoni soovitusi “lahti seletades”, et automaksu kehtestamist komisjon ei soovita, vaid see on välja toodud ühe võimaliku meetmena, mida komisjoni arvates võiks kaaluda. “Valitsusel on selles valdkonnas kavas keskenduda olemasolevatele meetmetele, näiteks elektriautode soetamise toetusprogramm,” lisas Säälik.

 

Allikad: BNS, ERR

Foto: www.yes2electriccars.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt